Szeged Ifjú Tehetsége és a Szeged Ifjú Tehetségéért díjakat a szegedi önkormányzat minden évben Bartók Béla születésnapjának (március 25.) hetében adja át. Idén 18. alkalommal rendezték meg a városházán az ünnepséget (a Szeged Ifjú Tehetsége díjat általában évről évre egy gimnáziumi tanuló, egy szakképzésben tanuló, valamint egy általános iskolás kaphatja meg).

A gimnáziumi kategóriában a Szeged Ifjú Tehetsége díjat idén Kovács Árpád (12.B) kapta, aki amellett, hogy kiváló tanuló, nagyszerű eredményeket ért el a sportok királynőjében, az atlétikában. Emlékezetes 400 méteres síkfutásban több vágtája, egyebek mellett a 2023-as Budapesti Atlétikai Világbajnokságon a 4X400 méteres váltó tagjaként csapattársaival együtt elért felnőtt országos csúcsa.