Radnóti Oktatási Alapítvány

Típusa: közhasznú szervezet
Célja: a gimnáziumi oktatás és kulturális tevékenység támogatása

A Radnóti Oktatási Alapítványt 1992-ben az iskola pedagógusai alapították, tartós közérdekű célra:

• tanulmányi versenyek és vetélkedők támogatása (nevezések, jutalmak)
  • kulturális közösségi munkát elismerő díjak
  • iskolai tevékenységet kiegészítő rendezvények (pl. színház)
  • tehetséges tanulók támogatása
  • korszerű oktatási eszközök vásárlása
  • iskolai hagyományteremtő és hagyományápoló tevékenység anyagi támogatása (kiadványok, kirándulások)

Az Oktatási Alapítvány céljai közül a hagyományteremtés 1998-ban valósult meg legmarkánsabban, hiszen iskolánk akkor ünnepelte fennállásának 100. évfordulóját.

Az alapítvány jelentős mértékben – anyagiakkal – támogatta a centenárium alkalmából megjelenő emlékkönyv kiadását, és emlékplakettek elkészítését. A megalakulás óta több számítógéppel támogatta az oktatási feltételek javítását (legutóbb a kémia és a földrajz munkaközösség kapott egy-egy gépet), továbbá hozzájárult a külföldi diákcserék anyagi kiadásainak csökkentéséhez.

Az alapítvány nyílt, bármely személy, bármilyen értékkel csatlakozhat, részére felajánlást tehet (1% is!), az alábbi bankszámlaszámon:

10200201-28611417-00000000

Az alapítvány adószáma: