Radnóti Sport Alapítvány

Típusa: közhasznú szervezet
Célja: Diák- és tömegsport támogatása

A Radnóti Sport Alapítványt 1992-ben az iskola pedagógusai alapították tartós közérdekű célra:

• diák- és tömegsport támogatása
  • nemzetközi versenyeken való részvétel támogatása
  • természetbarátok túrázásához hozzájárulás

Az alapítvány nyílt, bármely személy, bármilyen értékkel csatlakozhat, részére felajánlást tehet (1% is!) az alábbi bankszámlaszámon:

10200201-28611424-00000000

Az alapítvány adószáma:

19084932-1-06

Alapítványunk az elmúlt időszakban több pályázati támogatási lehetőséggel segítette a gimnáziumban folyó mindennapos testneveléssel összefüggő munka szakmai-módszertani feltételeit. Az alapítvány ugyancsak segítette az egészségmegőrzést támogató kondicionáló torna eszközparkjának kialakítását, gyarapítását, ezzel is hozzájárulva a prevenciós szemlélet kialakításához. Az alapítvány eredményesen adott be egyebek között pályázati kérelmeket a Nemzeti Együttműködési Alap Új nemzedékek jövőjéért kollégiumának felhívásaira.

Az alapítvány támogatást nyert a NEA-UN-14, majd a NEA-E-15-0088 és a NEA-UN-18-M-1860 pályázati felhívásokon. Legutóbb a NEAO-KP-1-2021/10-000865 azonosítószámú projektben a kondicionáló tornát támogató eszközöket szereztünk be (összesen 1,5 millió forint értékben), melyek nagyban támogatják az a mindennapos testnevelés feltételrendszerét, az edzéslehetőségeket, valamint a prevenciós szemlélet kialakítását. Köszönjük a Nemzeti Együttműködési Alap Új nemzedékek jövőjéért kollégiumának támogatását!