A hétvégén került sor a Szegedi Tudományegyetem által szervezett Báthory István Középiskolai Történelem Tanulmányi Verseny döntőjére. A szegedi egyetem méltán hirdetett országos történelemversenyt Báthory István erdélyi fejedelem és lengyel király tiszteletére, hiszen a szegedi egyetemet kolozsvári jogelődje révén Báthory alapította 1581-ben.

A történelemversenyre ennek megfelelően több mint 200 tanuló nevezett, és az április 12-13-ai döntőre a legjobb 21 versenyző – köztük két radnótis – kapott meghívást.

A döntőben 2. helyezést ért el Balázs Fanni (10. D osztályos tanulónk, felkészítette: Várhidi Gyula tanár úr); 17. helyezést ért el Bilicki Márk (10. D osztályos tanulónk, felkészítette: Csősz Róbert tanár úr).

A döntő megnyitójának, valamint szóbeli fordulójának a Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Gimnáziuma adott otthont.