Iskolánk alapításának 125 éves évfordulójára ünnepi rendezvénysorozattal készült a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium. A Szegedi Nemzeti Színházban megtartott gálaműsorunk mellett a rendezvények sorában a másik kiemelt jelentőségű esemény az iskolai jubileumi kiadványunk december 19-ei bemutatója volt. A könyv első terveit, a fejezetek elrendezését és tartalmát Csányi Sándor tanár úr, a kötet szerkesztője ismertette.

A könyv iskolánk több mint 40 tanárának írásaiból állt össze, és a gimnázium pedagógiai céljainak, az iskola értékeinek bemutatását tartalmazza, valamint azt a reményt testesíti meg, hogy az iskola további jubileumi alkalmai követik. A könyvbemutatón a kiadványt méltatta Dr. Nagy Anett igazgató, közreműködött Halász Henrik (RMG’23), Németh Bercel (12.M) és Idris Malek (12.A).

A kötet iskolánk titkárságán rendelhető meg.