December 19-én meghitt karácsonyi hangversennyel ajándékozták meg közösségünket az iskola diákjai és tanárai. A műsor részeként Dr. Nagy Anett igazgatónő beszédében úgy fogalmazott, hogy az advent és Urunk születésének ünnepe nemcsak a szeretet hangsúlyát helyezi az őt megillető helyre, hanem a tisztánlátást is segíti, amennyiben emlékezünk arra, hogy a beteg gyermekeknek csak egy kívánságuk van. Igyekezzünk tehát észrevenni, hogy mennyi érték és ajándék vesz körül bennünket, és engedjük közelebb a kifejező varázslatot itt, az iskolában is: az ünnepi műsor harmóniája és tartalmi szépsége arra hívja fel figyelmünket, hogy tanulóink a tárgyi tudásuk mellett műveltségük és lelki gazdagságuk szerint is kiemelkednek korosztályukból.

Iskolánk karácsonyi műsora (összeállította: Nagyné Leányvári Ágnes tanárnő):
RMG Zenekar: Joe Hisaishi: Laputa; Castle in the Sky
Lengyel Léna (10.M): Claude Debussy: Rêverie
Dr. Nagy Anett igazgatónő: Karácsonyi gondolatok
Szijjártó Csanád (8.M) – Holczer Kenéz (10.M): Reinhold Glière: A-dúr keringő Op.48. No.2.
Donáth Lilla (11.M) – Hámori Zsuzsanna (11.M): Wilhelm Popp: Orosz cigánydal
Lénárdt Olivér (9.T): Dsida Jenő: Házad fölött a csillag
Nyeste Norbert (11.B) – Vasut Vojtech (11.B): Ignaz Pleyel: e-moll hegedűduó Op. 8. No. 6.
Tanári kórus: Farkas Ferenc: Áldott éj; Lavender’s Blue
Beláz Marcell (9.B): Isaac Albéniz: Asturias
Atesán Axel (11.D): Paul de Senneville – Olivier Toussaint: Nostalgia
Farkas Noémi (9.A): Móra László: Karácsony édes ünnepén
Kun Petra (9.M) – Van Leeuwen Nina (12.A): Secret Garden: Songs from a Secret Garden
RMG Zenekar, Kórus: Madarász Gábor – Szabó Ágnes: Add tovább
Van Leeuwen Nina (12.A): Ludovico Einaudi: Nuvole bianche
Péter Zsófia (11.C) – Sümegi Domonkos (10.A) – Laukó Dénes (10.A): Frank Sinatra: Fly me to the Moon
Pletikoszity Martin (10.M): The Weeknd: Blinding Lights
Péter Zsófia (11.C) – Mader Anna (11.A) – Jelasity Aliz (11.A): John Lewis Christmas advert: The Bear and the Hare
RMG Zenekar, Kórus: Vizy Márton – József Attila: Áldalak búval, vigalommal.

Valamint a gimnázium zenekara:
Hegedű: Nagy Fruzsina 11.D; Nyeste Norbert 11.B; Sepp Kristóf 10.A; Tasnády-Szeőcs Tünde 10.A; Vasut Vojtech 11.B; Fuvola: Gáspár Eszter; Hámori Zsuzsanna 11.M; Kocsis Enikő 9.D; Nánási Péter 11.C; Cselló: Fülöp-Peregi Márk 10.A; Zongora: Pletikoszity Martin 10.M; Cajon: Bedő Patrik 10.M

és a gimnázium énekkara:
Ábrahám Kira 10.C; Bagaméry Izabella 10.B; Belházy Lilla 9.C; Buchholcz Bora Gizella 9.A; Császár Dorka 10.D; Csupor Albert 11.M; Donáth Lilla 11.M; Enyingi Lara 9.T; Hajdú Márton 11.M; Horváth Bernadett 9.A; Hüvös Tímea Georgina 9.C; Illés Dóra 9.M; Jelasity Aliz 11.A; Kántor Stella 9.T; Kincses Hanna 11.M; Kothencz Luca 7.M; Kövesi-Nagy Emília 7.M; Kun Petra 9.M; Lakatos Emma Éva 7.M; Laurinyecz Márkó Felicián 9.B; Láng Dorka 10.B; Lengyel Léna 10.M; Mader Anna 11.A; Németh Kristóf 12.A; Petrovics Dóra 10.B; Péter Zsófia 11.C; Sipos Zsófi 9.T; Soós Hanna 10.B; Sólya Réka 9.T; Sümegi Domonkos 10.A; Szűcs Szabrina 9.T; Vass Boglárka 9.T; Waldhauser Judit 9.A.