Idén már 21. alkalommal rendezték meg a Nobel-díjasok és tehetséges diákok Találkozóját. A rendezvény részeként iskolánkba látogatott Randy Scheckmann Nobel-díjas kutató, Sabeeha Merchant, világszerte elismert növénybiológus és Ole Petersen, a korszerű sejtszintű hasnyálmirigy kutatásokat megalapozó tudós.

Látogatásuk során megtekintették az iskola TERMOSZ Laboratóriumát és beszélgettek a molekuláris biológiai laboratóriumi munkát végző diákjainkkal. Nagy örömünkre szolgált az is, hogy a rendezvényen fogadhattuk a Hong Kong-i és a Shenzeni Egyetemek vezetőségét is, akik szintén találkozhattak és beszélgethettek diákjainkkal.

A kínai delegáció tagjai elismeréssel szóltak a diákok felkészültségéről és a Laboratórium nyújtotta lehetőségekről egyaránt.