Iskolánk alapításának 125. évfordulója alkalmából 2023. szeptember 28-án megrendezett gálaműsorunk egy-egy pillanatát idézzük vissza. (A képeket Butty Angelika és Harmath Zsófia tanulóink készítették).

A nyitótánc. Palotás. (A táncot betanította: Lázár György és Pap Kincső. Előadják a gimnázium tanulói.)

A palotás egy mozzanata.

A nyitótáncot Dr. Nagy Anett igazgató ünnepi köszöntője, majd egy Iskolatörténeti kisfilm követte (a képsorokat összeállította Pataki Balázs tanár úr).

A gála műsorvezetői: Ördög Nóra és Gortva Tamás.

A továbbiakban szalontáncok következtek a Forma TSE tánccsoport előadásában (koreográfus: Nógrádiné Nóvé Zsuzsanna), a formáció soraiban több radnótis és alumni diákunkkal. Ezt követően Bozsó Angie Vivien énekelte a Kávészünet zenekar Üllői úti fák című dalát. Zongorán kísérte Pletikoszity Martin.

Az iskola fennállásának 125. éve alkalmából kiírt tanulói pályázatok eredményhirdetése. A díjakat átadta: Dr. Nagy Anett igazgatónő és Sziládi Hajna színművésznő.

A Radnóti városi szavalóversenyünk és a műfordítási és nyelvi tanulói pályázatunk eredményét az orosz nyelvi csoport pályázati kisfilmjének vetítése, majd Paul de Senneville Mariage d’amour című darabja követte, zongorán előadta Jelasity Alíz. Ismét szalontáncokat láthattunk, majd Rácz Anna (felkészítő tanára: Kottner Viktória) mondta el a városi szavalóverseny II. díjjal kitüntetett szavalatát. Anna választott verse Radnótitól a Himnusz a békéről volt.

A gála látványossága: a Ladybird Studio balettiskola (köztük több radnótis tánciskolai növendékkel).

A szünet előtt és a szünetet követően a Cuháré Süvölvények néptáncegyüttes lépett színpadra. Ők pálpataki és dél-alföldi táncokat mutattak be (ugyancsak több radnótis táncossal, koreográfusok: Szathmáry Éva és Csókási Imre), majd Lengyel Léna (felkészítő tanára: Vancsó Marianna), a városi szavalóverseny első díjasa mondta el Radnóti Miklós Sem emlék, sem varázslat című költeményét. Ezután a Ladybird Studio öt jelenetből álló előadása következett (művészeti vezető: Fekete Mercédesz balettmester).

Műsorunk záró részében Patkós Maja (felkészítő tanára: Natalia Gorbunova) adta elő Alphonse Hasselmans Nocturne című darabját (a zenemű különlegessége, hogy első közlése 1898-ban történt, iskolánk alapításával egyidőben). Ezt követően Fabulya Andrea tanárnő tolmácsolta a kollégák jubileumi gondolatait és Kosztolányi Dezső Vigyázz című versét. A gálánk végén az iskolai zenekar állt színpadra, vezényelt: Nagyné Leányvári Ágnes tanárnő.

Iskolánk egyesített ének- és zenekara, valamint a tanári kórus közös produkciója Radnóti Miklós megzenésített verseiből.

A Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium Zenekarának tagjai, hegedű: Kun Petra 9.M; Nagy Fruzsina 11.D; Nyeste Norbert 11.B; Sepp Kristóf 10.A; Tasnády-Szeőcs Tünde 10.A; Vasut Vojtech 11.B; fuvola: Duda Veronika Blanka 7.M; Hámori Zsuzsanna 11.M; Nánási Péter 11.C; cselló: Fülöp-Peregi Márk 10.A; Kiss Béla 11.D; Tasnády-Szeőcs Zoltán 11.M; zongora: Nina Van Leeuwen 12.A; Pletikoszity Martin 10.M; valamint ütősök (cajon): Bindics Botond – 2022-ben végzett diákunk és Bedő Patrik 10.M.

A Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium Énekkarának tagjai: Ábrahám Kira 10.C; Bagaméry Izabella 10.B; Belházy Lilla 9.C; Buchholcz Bora Gizella 9.A; Császár Dorka 10.D; Csupor Albert 11.M; Donáth Lilla 11.M; Enyingi Lara 9.T; Gergely Noémi 9.T; Hajdú Márton 11.M; Horváth Bernadett 9.A; Hüvös Tímea Georgina 9.C; Illés Dóra 9.M; Jelasity Alíz 11.A; Kántor Stella 9.T; Kincses Hanna 11.M; Kothencz Luca 7.M; Kövesi-Nagy Emília 7.M; Lakatos Emma Éva 7.M; Laurinyecz Márkó Felicián 9.B; Láng Dorka 10.B; Lengyel Léna 10.M; Mader Anna 11.A; Németh Kristóf 12.A; Petrovics Dóra 10.B ; Péter Zsófia 11.C; Sipos Zsófi 9.T; Soós Hanna 10.B; Sólya Réka 9.T; Sümegi Domonkos 10.A; Szűcs Szabrina 9.T; Vass Boglárka 9.T; Waldhauser Judit 9.A.