Biológia (2013-2014)

Idén a svájci Bernben rendezték a 24. Nemzetközi Biológiai Diákolimpiát (IBO), ahol a magyar csapat a résztvevő 62 ország között az érmek alapján 13. helyezést érte el, ami Európában (32 ország) a német csapat teljesítménye mögött a 2. legjobbnak számít holtversenyben Litvániával, Angliával és Hollandiával. A magyar versenyzők összesen 3 ezüst és egy bronzérmet szereztek.
A magyar csapat legjobban teljesítő versenyzője Országh Noémi, iskolánk volt 12. B osztályos tanulója volt, akinek elméleti teljesítménye különösen kiemelkedő lett. Összességében Noémi a 28. helyen zárt a 240 versenyző között, ami egy értékes ezüstérem megszerzéséhez volt elegendő.
Noémi felkészítő tanárai: Gál Viktória tanárnő és Bán Sándor tanár úr voltak.

2014 nyárán a Baliban megrendezett 25. Nemzetközi Biológiai Diákolimpián szintén két radnótis diák képviselheti Magyarországot a négyfős csapatban: Újházi Mihály 12. M és Hegedűs Barnabás 12. A osztályos tanulók.

Az Európai Unió 12. Természettudományos Diákolimpiáján (EUSO), Athénban 25 ország 50 három fős csapata  versenyzett. A 150 versenyző dolgozata közül egyetlen egy akadt, ami teljesen hibátlan volt: iskolánk 10. B osztályos tanulója, Marton Ákos biológiából nyújtott 100%-os teljesítményt, ami jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy a magyar „A” csapat összesítésben abszolút első helyen végzett, így a legértékesebb aranyérmet szerezte meg. A szintén 10. B  osztályos Nikolényi Gergő is kimagasló teljesítményt nyújtott biológiából, így csapatával a legjobb ezüstérmet szerezte meg az 50 csapat közül 9. helyen végezve. A diákok felkészülését Bán Sándor tanár úr vezette, míg a csapatvezetésben Gál Viktória tanárnő és Bán Sándor tanár úr is részt vett.

Biológia OKTV I. kategória

29. helyezett Szabó Benedek 11. M, Seres Ádám Zoltán, Gál Viktória

39. helyezett Csíkos Sándor 12. T, Borbola Andrea

Biológia OKTV II. kategória
  6. helyezett Újházi Mihály 12. M, Gál Viktória

8. helyezett Karkas Réka 12. B, Bán Sándor

9. helyezett Hegedűs Barnabás 12. A, Gál Viktória, Bán Sándor

19. helyezett Nászai Anna 12. B, Bán Sándor

20. helyezett Szabados Ágota Anna 12. B, Bán Sándor

22. helyezett Jász Dávid Kurszán 12. B, Bán Sándor

33. helyezett Földi Tamás 12. B, Bán Sándor

35. helyezett Bányai Tamás László 12. B, Bán Sándor

40. helyezett Agócs Máté Levente 12. B, Bán Sándor

XVI. dr. Árokszállásy Zoltán Országos Biológia és Környezetvédelmi Verseny döntőjében diákjaink ismét megmutatták, hogy a tehetséggondozó biológiaoktatásban iskolánk továbbra is vezető szerepet játszik. A II. kategóriában (9-10. évfolyamosok) az első hét helyezett között öt diák iskolánk 10. B osztályának biológia tagozatos tanulója.

I. díj: Gausz Flóra (Bán Sándor)
III. díj: Varga Petra (Bán Sándor)
4. helyezett: Kopasz Anna Georgina
5. helyezett: Nikolényi Gergő (Bán Sándor)
7. helyezett: Márki Ákos

Rajtuk kívül kiválóan szerepeltek a 30 fős döntőben a szintén 10. B osztályba járó tanulók is:

13. helyezett: Szeredi Gabriella (Bán Sándor)

15-17. helyezett: Harangozó Márk (Bán Sándor) és Sántha Bence (Bán Sándor)

18-20. helyezett: Tóth Zsófia Edit (Bán Sándor) és Mátyus Blanka (Gál Viktória)

21-23. helyezett: Marton Ákos (Bán Sándor) és Fábián Réka (Bán Sándor)

25. helyezett: Kovács Luca (Bán Sándor)

A 11-12. évfolyamosok III. kategóriás döntőjében sikeres szereplést tudhat maga mögött a 7-9. helyezett Jász-Dávid Kurszán (12. B, Bán Sándor) és a 10. helyezett Karkas Réka (12. B, Bán Sándor), valamint 16-17. helyezett Újházy Mihály (12. M, Gál Viktória) és 26. helyezett Tari Zoltán (12. A, Gál Viktória).