AJTP (2009-2010)

Az Arany János Tehetséggondozó Program 11.T osztályos tanulója, Szabó Márta ifjúsági világbajnoki címet szerzett a 67.5 kg-os kategóriában a fekvenyomók egyesült államokbeli csúcstalálkozóján. Felkészítő tanára, edzője Ducsai Géza tanár úr.
A magyar szövetség pénteki közlése szerint Márti 85 kilót teljesített az erőemelés önállósult ágában kiírt eseményen, amelyen a felnőtteké mellett az ifjúsági és juniorkorúak világbajnoksága is zajlik a Texas állambeli Killeenben. (forrás: nemzetisport.hu)

Első helyezést ért el Kiss Melinda 12.T osztályos tanulónk a hétvégén megrendezett Olasz Fesztiválon, fordítás kategóriában. A középiskolások országos megmérettetésének Nyíregyháza adott otthont, ahol a gimnáziumunkat még Danyi Béla, Csányi Nikolett, Horváth Eszter és Vastag Teodóra képviselték. Élőbeszédben ezüstérmes lett Vastag Teodóra, aki fordításban dicséretet kapott, csakúgy mint Danyi Béla (11.T), aki szintén a fordításban jeleskedett. Ezekkel az eredményekkel iskolánk országos 4. helyezett lett, csupán 3 kéttannyelvű iskola előzte meg. A csapat felkészítő tanárai Kocsis Andrea és Szabó Helga Katalin tanárnők, valamint Róth Márton tanár úr voltak.

Az Arany Dániel Matematikaverseny döntőjébe jutott tanulóink:
Kezdők 1. kategória
Vidovics Réka 10.T (Dr. Török Miklósné)

VI. AJTP Történelem Táborban iskolánk 10.T osztályos tanulói (Pribelszki Hedvig, Martus Nikoletta, Nagy Ádám Richárd) 3. helyezést értek el. Felkészítő tanáruk Csősz Róbert tanár úr.

Sikeresen szerepeletke iskolánk tanulói az Arany János Tehetséggondozó Program Nyelvi Versenyének országos döntőjében.
Papp Dávid 11.T osztályos tanuló 2. helyezést ért el. Felkészítő tanára Mestra Ágota.
A 12.T osztályból Mészáros György 3., Sosterics Bettina 4., Daru Gergely 5. helyezett lett. Felkészítő tanáruk Drevenka Istvánné Lovász Ágnes.

Savaria Történelemverseny országos döntőjében Papp Dávid 11.T osztályos tanuló 20. helyezést ért el. Felkészítő tanára Éderné pilling Csilla tanárnő.

Az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete és a Külügyminisztérium EU Tájékoztató Szolgálata kezdeményezésére és finanszírozásában megvalósult Vita-Csata disputa versenyen iskolánk csapata a 4. helyezést érte el. A csapat tagjai: Balla ViktóriaMartus DorinaMarton Sándor. Felkészítő tanáruk Békési Eszter tanárnő.

Muhel Tamara 11.T osztályos tanulónk 1. helyezést ért el az ECL Országos Nyelvi Versenyen angol nyelvből. Felkészítő tanára Mestra Ágota tanárnő.

Eredményesen szerepeltek az Arany János Tehetséggondozó Program diákjai a számukra megrendezett Országos Matematikaversenyen.

13. évfolyam:
14. helyezett: Révész Krisztián