Egyéb (2012-2013)

Sorozatban harmadik országos bajnoki címét szerezte meg iskolánk sakkcsapata! Április végén, Szombathelyen rendezték meg az Országos Sakk Csapat Diákolimpiát, ahová iskolánk csapata a címvédő jogán selejtező nélkül került be. A tavalyi évhez képest átalakult a csapat: Újházi Mihály (11.M) a biológia diákolimpiai válogató miatt lemondta a részvételt, így helyette a 9.B osztályos Vályi Adél került a csapatba. A versenyen hatalmas csatában 4 csapatgyőzelmet és 4 döntetlent elérve egy fél ponttal sikerült megszerezni a győzelmet! Az első táblán, a zömmel erősebb (és idősebb) ellenfelek ellen Szajbély Zsigmond (8.M) a lehetséges 8 pontból 5 pontot szerzett, amivel tábláján a legjobb 6 versenyző között végzett. A második táblán Nagy Zoltán (11.M) néha jelentős időhátránnyal is dacolva ért el kitűnő 5,5 pontos eredményt. Kiválóan játszott a harmadik táblán Barócsi Ádám (11.A), aki 6 pontot szerezve a legkritikusabb pillanatokban győzve segítette a csapatot. Végül minden dicséretet megérdemel Vályi Adél, aki beugróként igazán „férfiasan” küzdve 5,5 ponttal járult hozzá a csapat sikeréhez.Harmadik helyezést ért Böszörményi Éva 12. M osztályos tanulónk a Megyei népdaléneklési versenyen. Felkészítő tanára Nagyné Leányvári Ágnes és Fábri-Ivánovics Tünde. Nagyszerű versenyzéssel második helyezést ért el gimnáziumunk csapata a városi színháztörténeti vetélkedőn. A Vancsó Marianna tanárnő által felkészített csapata tagjai: Bodnár Janka (9. D), Buchholcz Katalin (9. D), Győrffy Orsolya (9. M), Németh Zita (9. M), Várhidi Eszter (9. D). Nóvé Vivien 10. D osztályos tanulónk nyerte meg a „Mátyás a világpolitika színpadán” című esszépályázatot.  Nívódíjat kapott Rébék-Nagy Dávid 10. T osztályos tanulónk a Dugonics András Piarista Gimnázium és a Mester Tanoda Alapítvány által szervezett Dugonics Népdaléneklési Versenyen.  Első díjat nyert Körtvélyesi Dóra 11. B osztályos tanuló a Gyermek és Ifjúsági Művészeti Találkozón. Török Ivett Lívia 10. B osztályos tanulónk „Iszony(ú) gyors” című fotója is bekerült a szedresi Lovas Udvarház által meghirdetett pályázat díjazott alkotásai közé. A pályamű augusztus 8-ig megtekinthető a szedresi Lovas Udvarházban. Első díjat nyert Körtvélyesi Dóra 11. B osztályos tanuló a Gyermek és Ifjúsági Művészeti Találkozón. Eredményesen szerepeltek diákjaink a területi népdaléneklési versenyenBöszörményi Éva 12. M osztályos tanulónk megnyerte a versenyt, míg Rébék-Nagy Dávid (10. T) 3. helyezett lett.