Az Oktatási Hivatal által szervezett és a budapesti Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola által megrendezett VIII. Országos Hárfaversenyen Kollár Villő (9.C osztályos tanulónk) és Patkós Maja (11.B osztályos tanulónk) kategóriájukban, de külön-külön indulva megosztott első helyezést értek el (csak ők ketten érdemelték ki az első helyezést). A versenyen a szabadon választott művek mellett Marcel Tournier francia zeneszerző és hárfaművész egy-egy darabját volt kötelező előadni. Felkészítő tanáruk: Gorbunova Natália (a Király-König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskola hárfatanára).

Kollár Villő

Ami a hárfaverseny egy további örömteli hozadéka, hogy április 14-én 11 órától Maja és Villő a Bartók Rádióban élőben fognak szerepelni, mindannyian belehallgathatunk varázslatos hárfajátékukba! (A felvétel a mediaklikk.hu oldalán 30 napig még visszahallgatható.)

Patkós Maja