A Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium a Szegedi Tudományegyetem Őszi Kulturális Fesztiváljának keretében Tóth Péter Lóránt versvándor közreműködésével 2024. október 2-án 13:00 órai kezdettel emléknapot hirdet, amelyre szeretettel várjuk Szeged középiskolai tanárait és diákjait. A Radnóti-emléknap előzményeként Tóth Péter Lóránt 2019-ben gyalog járta végig az erőltetett menet útvonalát Bortól Abdáig, majd megszervezte a Radnóti Emlékmenetet, amely a győri Kazinczy Gimnáziumtól indult az abdai emlékhelyre. Ennek következő állomásaként az 1930 és 1935 között Szegeden eltöltött évek felidézésével szegedi városi sétát hirdetünk, amelynek programja a következő:

A program a Szegedi Tudományegyetem 28. Őszi Kulturális Fesztiváljának rendezvénye.