A Szegedi Közgyűlés által alapított Pedagógus Életműdíj a város legkiemelkedőbb oktatási elismerése. Az életműdíj azoknak a Szegedhez kötődő pedagógusoknak adományozható, akik életpályájuk során tartósan kiemelkedő pedagógusi, oktatói és nevelői tevékenységet végeztek (évente 3 fő részére, óvodapedagógusok, tanítók, szakoktatók, általános iskolai vagy középiskolai tanárok számára ítélik oda). A kitüntető címet ebben a tanévben a szegedi gimnáziumi tanárok közül Mike János tanár úrnak adományozták .

A díj átadására a szegedi városháza dísztermében került sor a 2025/2026-os tanév ünnepélyes zárásaként. Részletes beszámoló itt érhető el.

Képek forrása: Szeged.hu