Lezajlottak a 35. Nemzetközi Biológiai Diákolimpiára utazó magyar csapat válogatóversenyei. Az utolsó, döntő fordulót iskolánk Termosz Laboratóriumában rendezték, amelyen a radnótis diákok kiemelkedő eredményeket értek el. Az eredetileg közel 5000 induló közül a 16 fős döntőbe hat diákunk is bekerült.

Bősze Boldizsár (12.B) osztályos tanuló az összesítésben harmadik helyen végzett, így tagja lett a négyfős magyar csapatnak. A versenyen a legjobb 11. osztályos diáknak Nyeste Norbert László (11.B) osztályos tanuló bizonyult, aki a csapat póttagja lett. Simonka Sára (11.B) 7., Bakos Emese (11.B) 11., Kertai Márton (11.B) 12., míg Magyar Bence (12.B) 13. helyezést ért el. A diákok felkészítő tanárai Seres Ádám Zoltán és Bán Sándor tanár urak, valamint Borbola Andrea tanárnő voltak.