A Szegedi Tudományegyetem Angol-Amerikai Intézetének szervezésében megrendezett 7. középiskolai angol tanulmányi verseny döntőjében Klucsai Lili (11.C – felkészítette Búcsú Ákos tanár úr) első helyezést ért el. A szóbeli döntőben a 10 legjobb tanuló mérettette meg magát, akik az ország különböző pontjairól és a határon túli magyar tannyelvű iskolákból érkeztek.

Feladatuk szerint 5 percben kellett bemutatniuk angol nyelven valamelyik történelmi korszakból egy olyan jellegzetes alkotást, amely megítélésük szerint megtestesíti a kor legfontosabb eszméit, kérdéseit, problémáit. Tanulónk Anton Csehov A hivatalnok halála novelláján keresztül mutatta be, kiváló prezentációban, hogyan nyomta el a cári hatalom a társadalom alsóbb rétegeit a 19. század második felében. Lili helyezésével intézményi pontszámokhoz jut az Angol-Amerikai Intézetben, amennyiben ott kívánja folytatni felsőfokú tanulmányait, továbbá könyvjutalomban részesült.