A Szent-Györgyi Albert Agórában március 1-jén rendezték meg a Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny városi fordulóját. Az idei kiírás alkalmával iskolánk egyben az ünnepi esemény lebonyolításában közreműködő házigazda is volt: a megnyitó során Tóth-Godó Benedek – 12.D osztályos tanulónk, a verseny előző évi Kazinczy-érmes díjazottja – Sajó Sándor A magyar nyelv című versét mondta el (felkészítő: Gera Csilla tanárnő), valamint Beláz Marcell – 9.B osztályos tanulónk – Albéniz három spanyol énekhez írt prelúdiumát, az Asturias-t adta elő (felkészítő: Nagyné Leányvári Ágnes tanárnő).

A nagy hagyományú nyelvművelő vetélkedőn Monostori Enikő (11.B) és Papp Kata Réka (11.D) képviselte a gimnáziumunkat, és a megmérettetésen végül Papp Kata Réka vívta ki a jogot arra, hogy a 2024 áprilisában esedékes győri országos döntőn is részt vegyen, ahol 58. alkalommal fogják kiosztani a Kazinczy-érmeket. Tanulónkat felkészítette: Várhidi Gyula tanár úr. A nyelvművelő műhely felkészítő munkáját támogatták: Vajdáné Sásdi Mercédes tanárnő és Gortva Tamás tanár úr.