A nyári szünet elején hirdette meg a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottsága, A tudomány támogatásáért a Dél-Alföldön Alapítvány és a Szegedi Tudományegyetem az egyetemi hallgatók számára azt a minden fakultásra és minden tudományterületre kiterjedő pályázatát, melyen középiskolások is indulhattak. A pályamunkákat szeptember elején kellett beküldeni, 20 oldal terjedelemben. Iskolánkból két diák is indult a pályázaton, és mindketten különdíjban részesültek. Keresztúry Zsófia (11.C) a gyógyszerészeti szakirányban, Balázs Fanni (10.D) pedig a bölcsészettudományban mérhette meg tudását egy-egy tanulmány írásával. Mindkettejük munkáját méltatta a magyar tudomány napja alkalmából megrendezett ünnepségen az egyetem díjkiosztó bizottsága a középiskolás kategóriában. Emellett elismerésben részesült iskolánk tanára, Fabulya Andrea tanárnő a munkák nyelvi-stilisztikai mentorálásáért és Balázs Fanni diákunk felkészítéséért.