Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató Központ huszonnegyedik alkalommal rendezte meg a 9-10. évfolyamos tanulók Savaria országos történelem tantárgyi versenyét, amit „kis OKTV”-nek is szoktak nevezni.

A verseny témája, ismeretanyaga az I. kategóriában a 9. évfolyamosok számára magyar történelemből a kezdetektől 1382-ig tartó időszak, míg egyetemes történelemből az ókor és a középkor volt. A II. kategóriában a 10. évfolyamos tanulók egyetemes és magyar történelemből az 1000-től 1844-ig tartó korszakból készültek fel.

Az idei tanévben 270 iskola nevezett a versenyre, 2573 fő indult az iskolai fordulón. A megyei fordulókon 9. évfolyamon 245, 10. évfolyamon 282 versenyző vett részt.

A 9. évfolyamosok mezőnyében két diákunk is bejutott az országos döntőbe.

A verseny döntőjét 2023. április 21-22-én rendezték Szombathelyen. A döntősök 13 vármegyéből és a fővárosból érkeztek. A legjobbak között végül Deák Boldizsár (9.M) a 15., míg Ifkovics Viktória (9.D) 8. helyen végzett. Tanulóink felkészülését Várhidi Gyula tanár úr segítette.