2023. március 31. – április 1. között rendezték meg a Tudományos Diákkörök XXIII. Kárpát-medencei Konferenciáját Gödöllőn a Premontrei Iskolaközpontban. Gimnáziumunkat három diák képviselte, és tanulóink idén is kiemelkedő eredményeket értek el a konferencián.

Csiszár Barnabás (11.T) a Nyelvi tájkép Zentán: Kvalitatív kutatási eredmények egy vajdasági kisvárosból című előadásával elnyerte az Irodalom, nyelvészet szekció nagydíját. Felkészítő: Huber Máté tanár úr.

Hitri Egon (12.D) a Történelem, család- és életpályakutatás szekcióban 1. díjat nyert; előadásának címe: A szegedi zsidó polgárság szerepe az 1879-es nagyárvíz újjáépítésében – Landesberg Móric munkássága. Felkészítő: Dr. Mód László (SZTE) és Csősz Róbert tanár úr.

Viczián Dániel (12.A) a Magnán-dioxid nanorészecskéken alapuló kompozitok előállítása és antioxidáns hatásuk vizsgálata című előadásával a Kémia szekcióban nagydíjat kapott. Felkészítők: Dr. Szilágyi István egyetemi docens és Szivós Ádám tanár úr.

Utóbbi kép forrása: Novák Katalin köztársasági elnök fb-oldala