Szeged Ifjú Tehetsége és a Szeged Ifjú Tehetségéért díjakat a szegedi önkormányzat minden évben Bartók Béla születésnapjának (március 25.) hetében adja át. Idén 17. alkalommal rendezték meg a városházán az ünnepséget (a Szeged Ifjú Tehetsége díjat általában évről évre egy gimnáziumi tanuló, egy szakképzésben tanuló, valamint egy általános iskolás kaphatja meg).

Szeged Ifjú Tehetsége díjat idén Fülöp Csilla (12.M) kapta, Csilla egyebek között a matematika OKTV győztese, az Európai Leány Matematika Diákolimpia aranyérmese, a Közép-európai Nemzetközi Diákolimpián abszolút 2. helyezett, de informatikából is országos 3. helyezett és az európai leány diákolimpián bronzérmes. Felkészítő tanárai: Schultz János, Mike János és Dr. Kelemen András tanár úr.