Több mint tíz éve, Szent-Györgyi Albert Nobel-díjának 75. évfordulója alkalmából vette kezdetét a Szegedi Tudós Akadémia szervezésében a Nobel-díjas tudósok szegedi látogatássorozata, melynek keretében iskolánkat is több Nobel-díjas tudós kereste fel (egyebek között Andrew V. Schally, Bert Sakmann, Erwin Neher, Kurt Würtlich, Aaron Ciechanover). A mostani immár a Nobel-díjasok és tehetséges diákok XX. találkozója, melynek keretében Bruce Beutler amerikai Nobel-díjas immunológus előadásán vehetnek részt tanulóink a TERMOSZ laboratóriumban.

A háromnapos tudományos rendezvény részeként a Nemzeti Orvosbiológiai Alapítvány átadta Az Év Diákja 2023 elismerését Szalay Tamásnak (12.B, felkészítő tanára: Bán Sándor), aki a hivatalos program során előadást tartott az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban rendezett plenáris ülésen Újrahasznosítható reagens-rendszer mikroRNS-ek detektálására címmel.