Újraindult a táncházmozgalom iskolánkban Fabulya Andrea és Nagyné Leányvári Ágnes tanárnők szervezésében.  A diáktáncház 2017 áprilisától működött iskolánkban Fábri Géza és a Szegedi Népzenei Kamaraműhely közreműködésével. A pandémia egy időre félbeszakította a táncházak megrendezését. Ezért is örülünk, hogy most újraindíthattuk a közös örömzenét és a táncot.

Élő népzene biztosította a talpalávalót a radnótis diákoknak: Barta Márton, volt radnótis tanulónk furulyán, Pap Janka kétfenekű dobon, Beták Orsolya és Farkas Jakab kobzon játszottak moldvai dallamokat. A táncokat Pap Janka, valamint Adamik Anna 11. C osztályos tanuló tanították. A délutánt a 10. C osztály tanulói regöléssel nyitották meg. A közös délutánon több, mint 100 tanuló vett részt.

A következő táncház a farsangi időszakban várható. Találkozzunk akkor is!