A 2022 áprilisában, ezúttal hazai környezetben, Egerben megrendezett EGMO-n (Európai Leány Matematika Diákolimpia) a magyar csapat idén is bravúrosan teljesített. Egyéniben, a magyar csapat legerősebb tagjaként, a több mint kétszáz fős nemzetközi mezőny összesített 12. helyét megszerezve aranyérmet szerzett Fülöp Csilla (11.M). Két feladat kiváló megoldásával járult hozzá a magyar B-csapat teljesítményéhez Beinschroth Ninett (12.A) . Felkészítő tanáraik: Schultz János és Mike János.

Mindez a résztvevő országok listáján nyolcadik, az európai országok között a kitüntető ötödik helyezést jelenti. A magyar csapat – amelyben évről évre radnótisok is szerepelnek – többéves sikeres szereplését ismerték el a szervezők azzal, hogy az EGMO házigazdája ebben a tanévben Eger lehetett… A versenyről további információk itt érhetők el.