Az Európa Ifjú Költője – 2021 műfordító versenyen az idén is kiemelkedően szerepeltek a radnótis tollforgatók. Német nyelvből különösen nagy kunsztot vittek véghez tanulóink, három pályamunkával is különdíjat érdemeltek ki.
Christine Nöstlinger – Westwind/Nyugati szél című versének fordításáért különdíjban részesült Magyar Bence (10.B); Szittyai Anna (11.M), valamint Körtvélyesi Balázs (12.D) az előbbi vers külön-külön beküldött értő fordításáért. Az értékelés során a zsűri kiemelte, hogy az idei évben német nyelvből rekordmennyiségű, 150 fordítás érkezett be az ország minden részéről. Tanulóinkat mentorálta Milosné Domokos Ilona tanárnő, illetve Engi Balázs tanár úr.

Angol nyelvi fordítóink közül Ráczi Kamilla 10.C osztályos tanuló harmadik helyezést ért el Anne Stevenson: A Surprise on the First Day of School című versének fordításával. Felkészítő: Balogh Zsuzsanna tanárnő.
A verseny linkje: http://www.bacstudastar.hu/eik