Az eduline.hu oktatási portál tette közzé azt a gyűjtést, amely azt mutatja meg, hogy mely magyarországi gimnáziumok juttattak legtöbb tanulót a kiemelt országos tanulmányi versenyekre (OKTV). Iskolánkból az elmúlt tanévben összesen 32 diák került az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjébe.

Az első 10 vidéki középiskola rangsora – melyek közül hét(!) egyben az AJTP tagintézménye –  a következőképpen alakult: 1. Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium – 35 döntős; 2. Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium – 32 döntős; 3. Lovassy László Gimnázium, Veszprém – 29 döntős.

A további rangsor: 4. Kaposvári Táncsics (22 döntős); 5. Zalaegerszegi Zrínyi (21); 6. Révai Miklós, Győr (16); 7. Pécsi Leőwey (12); 8. Verseghy, Szolnok (11); 8. Vetési Albert, Veszprém (11); 10. Neumann János, Eger (10);
mivel Budapestről is csak két iskola került ebben az összevetésben gimnáziumunk elé (Fazekas Gimnázium – 80 döntős; valamint V. ker. Eötvös Gimnázium – 36), ez azt is jelenti, hogy ebben a fontos mutatóban a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium országos összevetésben 4. helyezést ért el.