Eredményt hirdettek az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Oktatási Hivatal középiskolai tudományos vetélkedőjének, az Ifjú tudósoknak az első évadában. A történelemből, biológiából és kémiából meghirdetett versenyre közel 3500 középiskolás nevezett.

Biológiából az Év Ifjú Tudósa megméretésen harmadik helyezett lett Gyémánt Dóra Alexandra (12.B), felkészítők: Bán Sándor tanár úr és Gál Viktória tanárnő. A televíziós adások versenyzői több fordulós páros megmérettetéseken juthattak a döntőkbe. A fordulók 60 napig visszanézhetők az M5 online felületén, a Médiaklikken.

A verseny a következő tanévben is folytatódik, ezúttal magyar irodalom, fizika és informatika tudományterületből. A versenyre 11–12. évfolyamos középiskolások jelentkezhetnek 2021. október 4-ig. További részletek az ifjutudosok.kozepiskolaiverseny.hu honlapon olvashatók.