Az Energetikai Szakkollégium által szervezett XIII. Energetikai Tanulmányi Versenyen a 9.A osztály tanulói szépen szerepeltek. A háromfordulós online versenyen középiskolásokból álló 3 fős csapatoknak kellett különböző energiagazdálkodással kapcsolatos komplex problémákat megoldani, esettanulmányokat írni, prezentációkat készíteni és bemutatni.

A megméretésen a Berta Botond, Ídrís Mohamad Malek, Szilágyi Benjámin alkotta csapat a döntőről éppen lemaradva a 12. helyen, míg a Horváth Ádám Csanád, Hüvös Gergely Ferenc, Katona Márk összetételű trió a január 28-29-én rendezett tízcsapatos döntőben – ahol a fő feladat Magyarország energiaellátásának újratervezése volt – az előkelő 6. helyet szerezte meg. Felkészítő: Mike Péter tanár úr.