XX. Tudományos Diákkörök Kárpát-medencei Konferenciáján (TUDOK) kiemelkedően szerepeltek diákjaink. Gyémánt Dóra Alexandra és Varga Alexander István (10.B) iskolánk idei iGEM csapatának algavirágzással kapcsolatos kutatásait mutatták be a tematikus válogatón, ahol munkájukat a zsűri beszavazta az április döntőbe is. Eredményességükben komoly szerepet játszott az előadásukat követő vita, ahol felnőtt kutatók előtt is sikerrel védték meg eredményeiket. A kutatás jórészt iskolánk TERMOSZ Laborjában zajlott, Borbola Andrea tanárnő és Bán Sándor tanár úr mentorálásával.

Kiemelkedően szerepelt Hegyi Anna 12.B osztályos tanulónk is, aki munkáját az SZBK-ban végezte Deli Mária professzor asszony kutatócsoportjához csatlakozva.