Újabb remek eredményeket értek el tanulóink matematikából. 2017. március 9-én rendezték meg a Surányi János Emlékversenyt, amely egyben a matematikai diákolimpiai válogatóversenyek egyike. Iskolánk tanulói közül maximális pontszámmal

1. helyezést ért el Williams Kada (12.M – felkészítő tanárai: Mike János és Schultz János); 3. helyen végzett Kassai Levente (11.M – felkészítette: Szaszkó-Bogárné Eckert Bernadett tanárnő és Tigyi István tanár úr), illetve Váli Benedek (12.M – felkészítő tanárai: Mike János és Schultz János); 4. helyen végzett Lajkó Kálmán (12.M – felkészítő tanárai: Mike János és Schultz János);  5. helyen végzett Hansel Soma (12.M – felkészítő tanárai: Mike János és Schultz János).

A matematikai diákolimpiai csapatokba való bekerülés négy válogatóverseny, valamint hazai és nemzetközi versenyek eredményei alapján dől el. Tanulóink tehát egy nagy lépést tettek a remélt csapattagság irányába. Az idei diákolimpiára a brazíliai Rióban kerül majd sor.