26. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyt idén a felvidéki Somorján rendezték meg a somorjai Madách Imre Gimnázium szervezésében. A megméretésen 270 diák vett részt a legjobb hazai és határon túli középiskolákból. Iskolánk tanulói a következő helyezéseket érték el:

I. díjas, abszolút 1. hely: Weisz Máté (9.M – felkészítette: Tigyi István és Schultz János tanár úr);

I. díjas, abszolút 1. hely, maximális pontszám: Schrettner Jakab (10.M – felkészítette: Mike János és Schultz János tanár úr);

I. díjas, abszolút 1. hely, maximális pontszám, különdíj: Hansel Soma (12.M – felkészítette: Mike János és Schultz János tanár úr);

III. díjas: Szemerédi Levente 11.M és Kassai Levente 11.M (felkészítette Szaszkó-Bogárné Eckert Bernadett tanárnő és Tigyi István tanár úr);

dicséretet kapott: Schrettner Bálint (12.M – felkészítette: Mike János és Schultz János tanár úr).

Iskolánk szerepelt legeredményesebben az összes induló középiskola csapatait tekintetbe véve. A verseny a 27. Nemzetközi Magyar Matematikaversennyel folytatódik, a szervezést jövőre a Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium vállalta el.