Az idén kilencedik alkalommal megrendezett Masters of Mathematics romániai nemzetközi matematikaversenyen Williams Kada 12.M osztályos tanulónk ezüstérmet szerzett. Kada a 6 fős magyar csapat legmagasabb pontszámát érte el, és alig maradva el az aranyéremtől egyéniben nyolcadik lett. A versenyen 18 ország – többek között az USA, Kína, Oroszország, Dél-Korea, Egyesült Királyság – csapatai vettek részt, hazánk a 7-8. helyen végzett. Kada a versenyen harmadszor indult el, idén érte el a legmagasabb egyéni pontszámát, és eddig egy arany- és két ezüstérmet szerzett. Felkészítő tanárai: Mike János és Schultz János tanár úr. Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!

A verseny kiírása, a feladatok és azok megoldásai, illetve a részletes eredmények itt érhetők el.