A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet a „Digitális Kárpát-medence, Digitális Erőmű” c. ózdi országos alkotói pályázatán kiváló eredményeket értek el diákjaink. A pályázat célja volt,  hogy olyan digitális formátumú pályaművek szülessenek, melyek bemutatva hazánk fontos színhelyeit és jelképeit, a későbbiekben az ózdi Digitális Erőműben zajló Digitális Kárpát-medence kiállítást is színesebbé tegyék. Emellett további cél volt, hogy az alkotás örömén keresztül megmutassuk, hogyan látják az országunk fiataljai hazánkat, milyen értékeket és helyeket emelnek ki, illetve tartanak fontosnak.

Iskolánk Animációs Csoportjaa „Digitális Erőmű” Kisfilm pályázatán 1. helyezett lett. Kunyi Klaudia és Kócsó Katalin(11.C) ugyancsak 1. helyezést ért el. Az egyéni versenyben Széll Zsófia (11. A) 1., Benyó Viktória (10. B) 2., Kalcsú Tünde (12. C) pedig 3. lett. (Felkészítő tanáruk: Fiedler Judit tanárnő.)