Iskolánk, a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium mindig is törekedett a minőségi tanulói környezet kialakítására, így az iskola külső- és belső tereinek megújítására. E gondolkodás jegyében indult el felújítási programunk a nyár folyamán. Ennek keretében atornaterem és az ebédlő utcai homlokzatát – csakúgy, mint korábban az iskola főépületét – két rétegben antigraffiti védőanyaggal vontuk be. Ezzel elegáns, esztétikus külsőt kapott városunk egyik impozáns épülete. Az ebédlőben pedig zajcsökkentő álmennyezetet építettünk. Az ebédlő átalakításakor a szükséges festési és villanyszerelési munkálatokat is elvégeztük. Iskolai környezetünk csinosítását „megkövetelte” az épület előtt – a gimnáziumunk ötlete alapján, pályázat révén megvalósított – a várositanévnyitó ünnepség keretében átadottRadnóti szoboris. A munkák ezzel nem értek véget. Október 20-án fiatal, életerős fákat ültetünk épületünk utcafrontján álló, elöregedett, elgombásodott, beteg, a nagyobb szélben többször letörő, ezért balesetveszélyes fák helyére, illetve dézsás növényeket helyezünk ki iskolánk udvarára. Az ültetésre szeretettel várunk minden környezetét féltő szegedit! Bízunk benne, hogy megújult környezetünk mindenki örömére szolgál!