Iskolánk, a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium elnyerte a 2008/2009-es tanévre meghirdetett iskolai drogprevenciós pályázatot, amely iskolánkban 2009. május 6-ig folyamatosan zajlik.

A programok iskolánkban négy nagyobb alprogramban kerülnek lebonyolításra.
1. Drogprevenciós előadások a pedagógusoknak (illetve egészségnevelő munkacsoportnak).
2. Drogmegelőzés a diákok számára (minden osztályban 5 tanóra, legalább 3 különböző naptári napon), illetve további előadások a diáknapon.
3. Kiscsoportos drogprevenciós foglalkozások (önismereti csoport 7-9. osztály; önismereti csoport 10-12. osztály; illetve kortárs segítő képzés).
4. Drogprevenció a szülői közösségnek. A pályázat célja középfokú nevelési-oktatási intézményben egészségfejlesztési-drogmegelőzési tevékenység megtartása: a 7-8, illetve 9-12 osztályok részére interaktív drogprevenciós foglalkozások szervezése, illetve az iskolában dolgozó szakemberek és a szülők tájékoztatása a drogokkal kapcsolatos kérdésekről.
A pályázattal iskolánk a közreműködő szakmai szervezettel közösen 1280000 forintot nyert el.

A programok részletes leírása az alábbi táblázatban olvasható: