Történelem (2013-2014)

18. helyezett Maróti Gábor 12. B, Csősz Róbert

Történelem OKTV

26. helyezett Rudisch Ferenc Martin 11. D, Éderné Pilling Csilla

Kiemelkedően szerepeltek iskolánk humán tagozatos diákjai a Szegedi Tudományegyetem által megrendezett Alföldy Géza Ókortörténeti Versenyen. A dobogóra két radnótis csapat is felállhatott.
1. helyezett lett a Posgay CsongorRudisch FerencSüveges BettinaSzitás Benjámin 11. D osztályos csapatunk.
3. helyen végzett a Matók NatáliaReményfy LiliSzőke SáraVárhidi Eszter 10. D osztályos kvartett.
4. lett az Ördög MercédeszRékasi LiliTóbiás Katinka (10. D osztályos) alkotta csapat, és 7. helyen végzett Angyal Mária MercédeszÁbrahám MátéBodnár JankaBuchholcz Katalin (10. D) csapata.

A „Gloria Victis” a Rákóczi Szövetség immár 21 éves múltra visszatekintő rendezvénysorozata, mely az 1956-os forradalom és szabadságharcnak állít emléket. A Rákóczi Szövetség a minden évben október 21-23. között sorra kerülő közös emlékezéssel kívánja erősíteni a résztvevő Kárpát-medencei magyar fiatalok nemzeti összetartozás érzését.

Ebben a tanévben igazán remek eredményt értek el tanítványaink e nemes vetélkedésben. Az Ács Sára ( 11. D), Lukács Domokos (9. M) és Papp-Takács Gergely (11. M) alkotta csapatunk a 160 résztvevő között ugyanis az igen előkelő 8. helyezést érte el. Felkészítő tanáruk Antos Balázs tanár úr.

Nagyszerűen szerepeltek Vancsó Marianna tanárnő nyolcadik osztályos diákjai a Görgey Artúr Történelemversenyen
Grácin IbolyaPap-Takács NoémiVolford Anita összeállítású csapatunk 1., a Berényi RichárdHarangozó ÁkosSzekeres Dániel trió pedig 9. helyezést ért el.

Sikeresen szerepeltek diákjaink a Savaria Történelemverseny országos döntőjében. Kovács Eszter 9. C osztályos tanulónk 3., Sántha Bence 10. B osztályos tanulónk pedig 13. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Éderné Pilling Csilla tanárnő és Csősz Róbert tanár úr.