Történelem (2012-2013)

Történelem OKTV

19. Martus Nikoletta 13.T, Csősz Róbert, Éderné Pilling Csilla, Szőllősy LászlóElső helyezést ért el Martus Nikoletta (13.T) a Kutatódiákok Esszéíró versenyén. Niki Bethlen Gábor művelődéspolitikájáról írt pályamunkájával érdemelte ki az elismerést. Felkészítő tanára Éderné Pilling Csilla tanárnő. 6. helyezést ért el a Grácin IbolyaPap-Takács Noémi, Volford Anita összeállítású 7. M osztályos csapat a Görgey Artúr történelemversenyen. A magyar-lengyel kapcsolatot a kezdetektől napjainkig felölelő versenyen Csongrád megyéből, Lengyelországból, Romániából és Szerbiából 50 csapat nevezett és versenyzett. Felkészítő tanáruk Vancsó Marianna tanárnő.

Az Arany János Tehetséggondozó Program 10. évfolyamos diákjai számára meghirdetett Szülőföldem szép határa elnevezésű országos honismereti versenyen iskolánkat Vecseri Dorina Rebeka Szentesről, és Nyári Vivien Vanda Szatymazról elkészített pályázatával képviselte. Mindketten értékes könyvjutalomban részesültek. Dorina pályaműve az országban másodmagával a legmagasabb pontszámot kapta. Felkészítő tanáruk Milosné Domokos Ilona tanárnő.

A magyarországi és határon túli magyar középiskolások számára kiírt A mi Európánk elnevezésű verseny (melyen összesen 202 csapat indult) Székesfehérváron rendezett országos döntőjében gimnáziumunk csapata 2. helyezést ért el. Jutalmuk egy 4 napos strasbourgi tanulmányút. A csapat tagjai: Fábián Áron (12.D), Kocsis Bence (12.D) és Pásztor Barbara (12.D). Felkészítő tanáruk Várhidi Gyula tanár úr.

Immár 9. alkalommal rendezték meg az Arany János Tehetséggondozó Program diákjai számára Lakitelken a Történelmi Tábort. Ebben az évben az 1299-1382 közötti magyar történelmet vették górcső alá a diákok, sikerrel. A 23 csapat közül a Szögi LászlóFajszi Fatime és Gábor-Szabó Vivien  alkotta 10. T osztályos csapat végzett az első helyen. Felkészítő tanáruk Milosné Domokos Ilona tanárnő. A kilencedik évfolyamos csapatunk (Csejtei Zsófia, Balogh András, Pribus Nikolett) pedig 12. lett. Felkészítő tanáruk Várhidi Gyula tanár úr.