Történelem (2011-2012)

Történelem OKTV

30. Martus Nikoletta 12.T Csősz Róbert  2. helyezést ért el Fejes Roland 9.B osztályos tanuló a Lakiteleki Népfőiskola által meghirdetett „Hungarikumok, nemzeti kincsek” országos versenyen. Felkészítő tanára Pataki Balázs tanár úr. A Hadak Villáma Országos Történelem Verseny döntőjében 9. helyezést ért el a Berta Dénes (9.A), Békési Petra (9.D) és Rudisch Ferenc (9.D) összeállítású csapatunk. A hétvégén Székesfehérváron rendezték meg „A mi Európánk” elnevezésű országos verseny döntőjét. A vetélkedőre 170 középiskolás csapat nevezett a Kárpát-medencéből, közülük a döntőben a legjobb 16 csapat küzdhetett a végső helyezésekért. Nagyszerű versenyzéssel a Fábián Áron (11.D), Kocsis Bence (11.D) és Pásztor Barbara (11.D) összetételű csapatunk 1. helyezést ért el, ezzel megnyerve egy 5 napos strasbourgi utazást. Felkészítő tanáruk: Várhidi Gyula tanár úr. 7. helyezést ért el „aranyos” csapatunk „A Hunyadiak kora” történelemversenyen. A csapat tagjai: Szögi László (9.T, felkészítő tanára Vancsó Marianna), Csíkos Sándor és Tóth Bence (10.T, felkészítő tanáruk Tigyi István).  5. helyezést ért el Harangozó Márk 8.M osztályos tanulónk a Mozaik Országos Tanulmányi Versenyen történelemből.  A TITOK Történelemversenyen nyolcadikosok egyéni megmérettetésén Harangozó Márk a 3., Gyulai-Nagy Szuzina 4., Győrffy Orsolya 18. helyen végzett. A hetedikesek csapatversenyén a Szajbély ZsigmondHoreftos LeonLukács DomokosSchrettner Bálint összeállítású csapat a 6., Tímár Veronika, Andó Angelika, Gál Hanna a 9., Bálint Péter, Horváth Tibor, Ondrik Ákos, Vereczky Csaba 41. helyen végzett.   Három tanulónk is bejutott az Odüsszeusz Történelemverseny országos döntőjébe. A döntőben Gyulai-Nagy Szuzina a 3., Sipos Bence a 17., Urbán Dávid pedig a 40. helyen végzett. Felkészítő tanáruk Vancsó Marianna tanárnő.