Testnevelés (2015-2016)

Sport

Aranyérmet szerzett Halasi Soma 10. A osztályos tanulónk a Top Mix úszós ranglistaverseny U18-as kategóriájában, csaknem 30 kg össz. fogással.

Kiváló eredményeket értek el sportolóink az Atlétikai Középiskolás Bajnokságon (Diákolimpián).

200 m leány V. korcsoport
1. Gátfalvi Eszter (10. A) 27,9 mp
2. Czirják Lilla (9. M) 29,4 mp

400 m leány V. korcsoport
1. Gátfalvi Eszter (10. A) 68,90 mp

1500 m leány V. korcsoport
2. Mátyus Rebeka (10. A) 6:09,3 perc

Távolugrás leány V. korcsoport
5. Czirják Lilla (9. M) 4,33 méter

Elsöprő fölénnyel, az ezüstérmeseket 5,5 ponttal megelőzve nyerte meg az Országos Sakk Diákolimpiát gimnáziumunk csapata.
A sikerkovácsok: Szajbély Zsigmond (11. M), Kelemen Dávid (8. M), Tubak Dániel (8. M), Vályi Blanka (10. B), Vályi Adél (12. B).

Boda Tímea 10. B osztályos tanulónk a Taekwondo Magyar Bajnokságon a törés és a formagyakorlat versenyszámban 1., a küzdelemben pedig 2. helyet szerzett.

Szabó Luca 10. B osztályos tanulónk a Lábtoll-labda Diákolimpia országos döntőjében 6. helyen végzett.

Az Arany János Tehetséggondozó Program hagyományos bonyhádi seregszemléjén a 9. AJTP osztály képviselői a leány kosárlabdában az 1., a fiú kosárlabdásban pedig az 5. helyet szerezték meg.

Aranyérmet szerzett Pápai Balázs 9. A osztályos és Sándorházi Vivien 9. C osztályos tanulónk a Tollaslabda Diákolimpia országos döntőjén.

Nagyszerű eredményeket értek el fürge lábú tanítványaink a Mezei Futóbajnokságon (Diákolimpián).

Fekete Hanga Orsolya 12. C osztályos tanulónk (137 induló közül) 5. helyezést ért el, lánycsapatunk pedig az igen előkelő 8. helyet szerezte meg. A csapat tagjai: Fekete Hanga Orsolya (12. C), Veres Fanni (11. A), Sipos Kinga Emőke (11. C), Vecseri Zita (13. T).

Bronzérmet szerzett Riesing József 10. A osztályos tanulónk a Falmászó Diákolimpia VI. korcsoportjában.

Aranyérmet szerzett Williams Hajna Jusztina 7. M osztályos tanulónk az Úszó Diákolimpia IV. korcsoportjában 100 méteres hátúszásban.

Sándorházi Vivien, iskolánk 9. C osztályos tanulója egyesben ezüstérmet nyert a kazanyi U15-ös Tollaslabda Európa-bajnokságon. A döntőig szettet sem vesztett, ott azonban két játszmában alulmaradt az elsőszámú esélyessel, a dán Mathilde Cramer Ahrensszel szemben. Vivien ezzel sportszakági történelmet írt. A magyar tollaslabda eddig csupán a senior korosztályban ért el dobogós sikert, korábban még a négy közé kerülés sem sikerült a különböző korosztályos világeseményeken.

Szabó Bálint 9. A osztályos tanulónk, a Szegedi Úszó Egylet versenyzője a következő eredményeket érte el a VI. SCITEC Győr Open Nemzetközi Úszóversenyen:

100 m pillangó, 2. hely
50 m pillangó, 2. hely
200 m gyors, 3. hely
400 m gyors, 4. hely
200 m pillangó, 4. hely
100 m gyors, 5. hely
50 m gyors 7. hely

Az előző évekhez hasonlóan iskolánk sakkcsapata nyerte meg a Csongrád megyei Sakkcsapat Diákolimpiát, ezzel megszerezte a jogot az országos döntőn való részvételre.

A csapat tagjai: Vályi Adél (12. B), Vályi Blanka (10. B), Kelemen Dávid (8. M), Tubak Dániel (8. M) és Szajbély Zsigmond (11. M)

Második helyen végzett gimnáziumunk V-VI. korcsoportos fiú kosárlabdacsapata a diákolimpia országos elődöntőjén.

Gyorskorcsolyázóink közül Sántha Blanka és Szögi Tamás 4.,  Erdős Dávid pedig 6. helyen végzett a Nagypályás Összetett Országos Bajnokságon.

World JumpRope Championship – Párizs

Takarics Tímea (11. C)
– egyéni kiskötél szabadon választott gyakorlat: 5. helyezés
– csapat duplakötél DD3: 3. helyezés
– csapat duplakötél DD4: 1. helyezés
– csapat duplakötél DD5: 1. helyezés
– duplakötél DD4: 2. helyezés
– duplakötél DD5: 3. helyezés

Mezei Futóbajnokság megyei döntő

A 11-13. évfolyamos tanulók versenyében csapatunk 1. helyezést ért el, ezzel bejutott az országos döntőbe. Tagjai: Fekete Hanga Orsolya (12. C) aki az egyéni versenyt is megnyerte, valamint Veres Fanni (11. A – 2. helyezés), Deák Dóra (11. C – 3. helyezés), Sipos Kinga (11. C – 5. helyezés) és Vecseri Zita (13. T – 8. helyezés).

A 9-10. évfolyamos tanulók versenyében csapatunk 3. helyezést ért el. Tagjai:

Mátyus Rebeka (10. A – 2.), Koszta Kincső (10. C – 5.), Kajtár Panna (9. B – 11.),

Gera Dóra (11. A – 21.).

Gyorsasági Görkorcsolya Országos Felnőtt Bajnokság

Sántha Blanka (12. C) 2 arany- és két bronzérmet szerzett, Szögi Tamás (10. A) egy aranyérmet nyert, Erdős Dávid (10. A) pedig 5. lett.