Testnevelés (2014-2015)

Diákolimpia – Úszás

Nagyszerűen szerepeltek úszóink a diákolimpia országos döntőjében.

Ezüstérmet szerzett a 100 m-es gyorsúszásban Novoszáth Noel 8. M osztályos tanulónk.

A 4×50 m-es gyorsváltónk 23 csapat közül a kiváló 5. helyet szerezte meg, 3 másodpercet javítva a megyei döntőben elért eredményén. A váltó tagjai: Bánfi Bence (8. M), Marsi Tamás (8. M), Meskó Csongor (9. B), Novoszáth Noel (8. M).

Lajkó Áron (8. M) pedig – a megyei eredményén jelentősen javítva – 9. helyet ért el a 100 méteres hátúszásban.

Ezüstérem a gyorskorcsolyások bajnokságán

Ezüstérmet szerzett Sántha Blanka 11. C osztályos tanulónk a Nagypályás Gyorskorcsolya Országos Bajnokságon.

Kiemelkedően szerepeltek a IV. korcsoportos diákjaink, a városi diákolimpia úszóversenyén.

Az „A” kategóriások versenyeiben aranyérmet nyert 100 m gyorson Novoszáth Noel (8. M), illetve a 4×50 m-es fiú gyorsváltónk (Meskó Csongor 9. B, Novoszáth Noel 8. M, Bánfi Bence 8. M, MarsiTamás 8. M).

A „B” kategóriában Lajkó Áron 8. M szerzett a 100 m-es hátúszásban arany-, a 100 m gyorsúszásban pedig ezüstérmet.

Harmadik helyen a röplabdázóink

Harmadik helyezést ért el iskolánk röplabda leánycsapata a VI. korcsoportos diákolimpia országos elődöntőjében.

Hetedik helyezést ért el iskolánk röplabda leánycsapata az V. korcsoportos diákolimpia országos döntőjében.

Aranyérem a junior Taekwondo Országos Bajnokságon

Aranyérmet szerzett Pál Janka 9. C osztályos tanulónk a XXIV. WTF Taekwondo Junior Országos Bajnokság B-55 kategóriájában.

A területi döntőbe jutott a lány röplabdacsapatunk

December 1-jén rendezték a VI. korcsoportos Leány Röplabda Diákolimpia megyei döntőjét, melyen csapatunk első helyezést ért el. Ezzel jogot szerzett a területi döntőn való részvételre. A csapat tagjai: Sipka Bernadett, Kiss Kinga, Gulyás Gabriella, Gracza Sóti Fanni, Gracza Sóti Szofi, Schimpl Viktória, Márton Ágnes, Kócsó Katalin, Kádár Gréta, Kakuszi Sára.

Ezüstös a suliváltónk

Október 11-én rendezték meg a „sulivátó” futóversenyt a középiskolák számára, ahol a TakácsEliza (10. B), Csordás Péter (12. A) és Szirbik Bence (12. A) összeállítású csapatunk ezüstérmes lett.

EORU Olimpiai Reménységek Versenye

Ötödik helyezést ért el Juhász Donát Huba 9. B osztályos tanulónk az EORU Olimpiai Reménységek Versenyén a K-1 500 méteren.

Radnótis diákok szereztek aranyérmet a Gyorsasági Görkorcsolya Országos Felnőtt Bajnokságán

Kiemelkedő eredményeket értek el iskolánk gyorsasági görkorcsolyázói az Országos Felnőtt Bajnokságon. A hosszútávú összetett versenyben Sántha Blanka 11. C osztályos tanulónk szerzett aranyérmet, míg aa váltóban Szögi Tamás (9.A) és Erdős Dávid (9.A) állhatott fel a dobogó tetejére. Gratulálunk a nagyszerű eredményekhez!

Kiemelkedő jelentőségű hír, hogy Sántha Blankának egész éves munkája, eredményei alapján a sportvezetők az „ÉV GÖRKORCSOLYÁZÓ NŐJE” megtisztelő címet adták.

Ifjúsági Olimpia (Kína – Nanjing)

– Novoszáth Melinda a 400 méteres gyorsúszásban (egyéni csúccsal) 4., a 800 méteren 7., a 200 méteren pedig 13. helyezést ért el

Junior Gyorsasági Görkorcsolya Európa-bajnokság (Németország – Geisingen)

– Sántha Blanka 1000 méteren bronzérmet szerzett; a váltó tagjaként 4., a 10 kilométeres pontversenyben pedig 6. lett

Sakkozó csapataink eredményei

Ebben az évben is nagyszerű eredményekkel örvendeztették meg iskolánkat sakkozó diákjaink.

Sakk Diákolimpia döntőjében az általános iskolások versenyében a Tubak DánielKelemen DávidSzajbély SámuelTörök Máté összeállítású csapatunk a bravúros 2. helyen végzett. A gimnazisták között Vályi BlankaVályi AdélHős DánielSzajbély Zsigmond pedig 8. lett.

Hatodik helyezés az Egyéni Sakk Diákolimpiai döntőn

Hatodik helyezést ért el Kelemen Dávid 7. M osztályos tanulónk az Egyéni Sakk

Diákolimpia országos döntőjében. Gratulálunk a nagyszerű eredményhez! Bízunk a sikeres folytatásban!

Mattot adtunk!
Kitettek magukért sakkozóink a hétvégén rendezett megyei sakkcsapat diákolimpián: mind a 7-8. , mind a 9-12. osztályosok versenyében aranyérmet szereztek!A Mike János tanár úr által segített csapatok tagjai: Tubak Dániel (7. M), Kelemen Dávid (7. M), Szajbély Sámuel (8. M), Török Máté (8. M), illetve Vályi Blanka (9. B), Hős Dániel (10. B), Szajbély Zsigmond (10. M), Vályi Adél (11. B).

Ezüst- és bronzérem a járási sakkversenyen

A Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskola december 3-án rendezte meg a hagyományos Mikulás Kupa járási sakkversenyt, melyen iskolánk két csapattal képviseltette magát. A Kelemen Dávid, Krizsán László, Tubak Dániel (7. M osztályos tanulók) összetételű csapat korcsoportjában és összetettben is a 2. helyet érte el, míg a Dávid Levente (7. M), Szajbély Sámuel (8. M) és Weisz Máté (7. M) összetételű csapat korosztályában a 3., míg összetettben az 5. helyet szerezte meg.

Ezüstérmet szerzett Takács Eliza 10. B osztályos tanulónk az V. korcsoportos diákolimpia döntőjén 400 méteres síkfutásban