Testnevelés (2013-2014)

Novoszáth Melinda 9. D osztályos tanulónk egy-egy arany-, ezüst- és bronzéremmel tért haza a középiskolások világjátékáról. Melinda a 200 méteres gyorsúszás versenyét követően állhatott fel a dobogó tetejére. Az ezüstérmet a 200 méteres pillangóúszásban szerezte, míg a bronzot a 400 méter gyorson érdemelte ki. Gratulálunk a nagyszerű sikerhez!

Bálint Gergely 9. M osztályos tanulónk egy arany-, és egy bronzérmet szerzett a Taekwon-do diákolimpián.

Gyorsasági görkorcsolya:

Sántha Blanka (10. C) júniusban 3 junior bajnoki címet szerzett. Júliusban a németországi Geisingenben megrendezett kadet- és junior „B” Európa bajnokságon 1000 méteren 6. helyezést ért el. A szeptemberi szegedi Európa Kupa döntőn pedig rövidtávon 2., hosszútávon 3. lett.
Török Réka Szabina (12. A) júniusban szintén 3 junior bajnoki címet szerzett. Hollandiában, Almere-ben a junior „A” és felnőtt Euórpa bajnokságon a hosszútávú összetett versenyen 3. helyezést ért el. Ugyancsak 3. lett a szegedi Európa Kupa döntőjén.
Deák Dóra (9. C) a júniusi magyar bajnokságon ezüstérmet szerzett. A belgiumi junior világbajnokságon a magyar váltó tagjaként 10. lett. A szegedi Európa Kupa döntőjén a hosszútávú versenyen bronzérmet szerzett.

Taekwon-do:
Bálint Gergely (9. M) a IV. Junior ITF Taekwon-do Nemzetközi Bajnokságon az 56 kg-osok versenyében bronzérmet szerzett mind az egyéni küzdelmekben, mind az egyéni formagyakorlatban.

Váltófutó diákolimpia:

Bronzérmet szerzett a Fekete Hanga Orsolya (10. C), Kocsis Andrea (12. D), Takács Eliza (9. B) és Veres Fanni (9. A) összetételű csapatunk az Atlétika Diákolimpia Országos döntőjében a 4 x 800 méteres váltófutásban.

Pick-futás:
Második helyen végzett iskolánk a Pick Utcai Futófesztivál hagyományos mozgósítási versenyén.  A hideg, esős idő ellenére 325 tanulónk vett részt a versenyen.

MOL Suliváltó:

Első helyezést ért el a Kothencz Csaba (12. A), Takács Eliza (9. B), Redenczki Attila (12. D) összeállítású csapatunk a MOL Suliváltón. Csapatunk rendkívül szoros küzdelemben szerezte meg a győzelmet.Bravúrosan szerepeltek atlétáink a mezei futás diákolimpia megyei döntőjén!

Csapat: 6. helyezés

Bravúrosan szerepelt iskolánk kosárlabdacsapata a Kosárlabda Diákolimpia országos döntőjében, Zalaegerszegen. A Barócsi Ádám (12. A), Rékasi Szabolcs (12. D), Halász Levente (13. T), Sántha Bence (11. C), Rudisch Ferenc (11. D), Lukács Benedek (11. B), Somogyi Szabolcs (10. M), Géczi Péter (12. M), Zsiros Ádám (12. M) és Racs Ákos (10. M) alkotta csapat az igen előkelő 4. helyet szerezte meg. Felkészítő tanáruk, edzőjük Wirth István tanár úr.Nagyszerűen szerepeltek „erős embereink” a Fekvenyomó Diákolimpia országos döntőjén.

Abszolút bajnok: Szabados Ágota (12. B)

Nagyszerűen szerepeltek futóink a Gödöllőn megrendezett Mezei Futó Diákolimpia országos döntőjén.
VI. korcsoportos lányok versenyében a Kocsis Anna (12. D), Török Réka (12. A), Végh Bianka (11.C), Berecz Boglárka (11. D) és Vecseri Zita (11. T) alkotta csapatunk bronzérmet szerzett!
Az V. korcsoportos lányok versenyén 29 csapat indult, lányaink itt az igen előkelő 15. helyezést érték el. A csapat tagjai: Fekete Helga Orsolya (10. C), Takács Eliza (9. B), Deák Dóra (9. C), Sipos Kinga (9. C), Gera Dóra (9. A).
VI. korcsoportos fiaink pedig – 30 csapat közül – a 17. helyezést érték el. A csapat: Kelemen Bence (12. D), Gera Nándor (11. A), Szirbik Bence (11. A), Csordás Péter (11. A), Béres Bálint (11. C).

Nagyszerűen szerepeltek atlétáink a Diákolimpia országos döntőjében. Kocsis Anna 12. D osztályos tanulónk a 400 méteres síkfutásban 2., 200  méteren pedig 7. helyezést ért el. Takács Eliza 9. B osztályos tanulónk 400 méteren új egyéni csúccsal a dobogó 3. fokára állhatott. Kelemen Bence (12. D) 800 méteren az igen előkelő 4. helyen zárta a versenyt.

Nagyszerűen szerepeltek tanítványaink a németországi Gross Gerau-ban megrendezett gyorsasági görkorcsolya Európa Kupán, amely a világ második legnagyobb versenye. Török Réka és Sántha Blanka egyaránt 7. helyezést ért el a saját korosztályában.
A következő helyszínen Gerában megrendezett Európa Kupán Blanka az 5. helyen ért célba.
A közelmúltban Szegeden rendezett Európa Kupán Blanka két bronzérmet szerzett, Réka pedig mindkét távon aranyérmes lett.
A június elején Tirolban megrendezett Európa Kupán hatalmas mezőnyben Blanka az előkelő 8. helyen végzett.
Az eddigi szép teljesítménnyel mindketten kvalifikálták magukat a nyári junior Európa Bajnokságra, így a teljes szünet és pihenő helyett a készülődéssel és kemény edzésmunkával lesznek elfoglalva.