Testnevelés (2012-2013)

Kiemelkedően szerepeltek csapataink a hétvégén megrendezett Dóm-téri Suliváltón. A Kelemen Bence (11. D), Kocsis Anna (11. D), Redenczky Attila Roland (11. D) összeállítású csapatunk arany-, a Szirbik Bence (10. A), Varga Petra (12. D), Csordás Péter (10. A) alkotta triónk pedig bronzérmet szerzett. Felkészítő tanáruk Láng Imre és Fekete Frigyes. Szecsei Valter 10. A osztályos tanulónk – a tavalyi EB 2. helyezése után – az idei ifjúsági karate-világbajnokságon bronzérmet szerzett. Nagyszerű eredményeket ért el Tarnai László 12. A osztályos tanulónk. Laci az Ifjúsági és Junior Európai Triatlon Fesztiválon, Brnóban ezüst-, a Duatlon Diákolimpia Országos döntőjén pedig bronzérmet szerzett.  November 11-én vasárnap a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, a Szegedi Diákröplabda  Egyesület és a Városi Röplabda Szövetség szervezésében 5 lány csapat mérkőzött az érmekért  gimnáziumunk tornacsarnokában. A győzelmet a Radnóti gimnázium lányai veretlenül, 4 győztes mérkőzést abszolválva szerezték meg, a Szegedi Röplabda Club és a Tömörkény gimnázium csapata előtt. Reméljük, hogy ez a siker további kitartó és rendszeres munkára sarkallja tanulóinkat! Felkészítő tanáruk, edzőjük Ducsai Géza tanár úr. Nagyszerű eredményeket ért el Bálint Gergely 8. M osztályos tanulónk a 3. Monor Kupa országos taekwon-do versenyen. Gergő a serdülő fiúk forma versenyszámot megnyerte, a küzdelem versenyszámban pedig ezüstérmes lett. Veretlenül lett megyei bajnok a Radnóti gimnázium VI. korcsoportos fiú kosárlabda csapata. Wirth István tanár úr csapata: Iváncsics Endre, Barócsi Ádám, Mike János, Rékassy Szabolcs, Fekete Szilárd, Lukács Benedek, Somogyi Szabolcs, Abazid Attila, Perényi Domonkos, Marovka Áron, Szél Szilárd. December 9-én a Lila iskola adott otthont a városi röplabda bajnokság 2. fordulójának, ahol a Radnóti gimnázium csapata 6 együttes versenyéből veretlenül szerezte meg az 1. helyet. Ezzel már második versenygyőzelmet tudhatjuk magunkénak rövid időn belül, s haladunk az egész évi 1. helyezés felé. Edző: Ducsai Géza tanár úr. Ebben az évben is megrendeztük a hagyományos RMG – DEO Fekvenyomó Versenyt. A verseny nagyszerű erőfelmérő volt a jövő évi Diákolimpia előtt. A mutatott forma szép eredményeket sejtetnek. A győztesek: Kiss Cintia, Szabados Ágota, Balázs Erika, Kiss Lilla, Csúri Péter, Hajdú Lehel, Paskuj Sámuel, Meskó Csaba, Kotvics-Varga Dávid, Kovács Attila, Rébék Nagy Dávid. Az abszolút bajnoki címet Csúri Péter szerezte meg 81 Wilks pontos remek teljesítményével. A verseny szervezője, házigazdája Ducsai Géza tanár úr volt.

Kisvárdán az I. AJTP Sakk Kupa Országos Rapid Sakkversenyen szép eredményeket értek el tanulóink. Egyéniben a lányok között Lőrik Orsolya (11. T) 6., Pecznyik Viktória (13. T) 8. és Bodzsár Minka (13. T) 10. helyen végzett. A fiúk kategóriájában Kotvics-Varga Dávid (10. T) 12., Szögi László Krisztián (10. T) pedig 26. helyezést értek el.

Csapatban gimnáziumunk a 7. lett. Felkészítő tanáraik: Rácz Lajos és Surányi András tanár urak.Szép sikereket értek el úszóink a megyei diákolimpia döntőjében. A IV. korcsoportban az Ondrik ÁkosSass DávidSzajbély ZsigmondSzögi Balázs alkotta 4 x 50 méteres gyorsváltónk bronzérmet nyert. Az V.-VI. korcsoportban „B” kategóriában 4 győzelmet arattunk, egy 2. hely kíséretében. 100 méteres mellúszásban Harangozó Márk úgy nyert aranyat, hogy még az 1 korcsoporttal fiatalabbak között is indulhatott volna. 100 méteres gyorsúszásban Gera Nándor nyert hihetetlen akaraterős versenyzéssel. Nándor emellett a 100 méteres mellúszásban ezüstérmet szerzett. A lányoknál 100 méteres mellúszásban Topal Leila nyert hihetetlen magabiztosan, a 4×50 méteres váltónk pedig kiélezett küzdelemben hódította el az áhított aranyérmet! A csapat tagjai: Topal LeilaTarnai OrsolyaNógrádi ViktóriaVida Ágnes.  Az „A” kategóriában 100 méteres mellúszásban Novoszáth Tamás nyert példás magabiztossággal. Ebben a versenyszámban Sántha Bence az 5. helyet érte el. Ugyancsak 5. lett a Novoszáth TamásSántha BenceLajkó ÁgostonTarnai László összetételű gyorsváltónk. A győztes versenyzők az Országos Diákolimpia döntőjébe jutottak! Gratulálunk mindenkinek!

Nagyszerű eredményeket értek el sportos diákjaink a Diákolimpiák országos döntőiben.
Úszás
:
Kitettek magukért versenyzőink; valamennyien egyéni legjobbjukat úszták az országos döntőn.
– 100 m-es mellúszásban Topal Leila (12. B) 4. helyezést érte el,
– a 4 x 50 méteres lány gyorsváltónk (Nógrádi Viktória 11. C, Tarnai Orsolya 11. B, Topal Leila 12. B, Vida Ágnes 11. M összeállításban) 5, helyezést ért el,
– Gera Nándor (11. A) 100 méteres gyorsúszásban 11. lett,
– Novoszáth Tamás (9. M) 100 méteres mellúszásban 11. helyezést ért el,
– Harangozó Márk (9 .B) legfiatalabb versenyzőként a 14. helyet szerezte meg.

Kosárlabda:
Mind a leány, mind a fiú amatőr csapatunk beverekedte magát az országos döntőbe. Ez már eleve elismerésre méltó eredmény. A leánycsapat végül az előkelő 11., a fiúcsapat pedig a 14. helyet szerezte meg. Felkészítő tanáraik: Láng Imre, illetve Wirth István tanár úr.

Eredményesen szerepeltek iskolánk sportolói a mezei futóverseny megyei diákolimpia döntőjében.  Kiemelkedő  teljesítményüket jelzi, hogy mindkét  induló csapatunk bejutott az országos döntőbe! Eredményeink: V. korcsoport – fiúk. A csapat ezüstérmet szerzett. A csapat tagjai: Csordás Péter 10.A, Szirbik Bence 10.A, Gera Nándor 10.A, Novoszáth Tamás 9.M, Béres Bálint 10.C.

VI. korcsoport – fiúk. Holtversenyben az első helyen végeztünk, azonban egy érdekes szabállyal végül az ezüstérmet akasztották a fiaink nyakába… A csapat tagjai: Kelemen Bence 11.D, Vajda Balázs 12.A, Kakuszi Ádám 12.C, Gera Ádám 12.A.

Egyéniben a fiúknál Kelemen Bence 11. D osztályos tanulónk első helyezést ért el. Így ő megyebajnokként jutott a fináléba. Ugyancsak döntőbe jutott Kocsis Anna (11. D), aki 4. helyezést ért el.

Szépen szerepeltek iskolánk tanulói a Diákolimpia mezei futás országos döntőjében! Rendkívül erős mezőnyben, hihetetlen melegben futottak tanulóink, akik minden számban a középmezőny elején végeztek. Egyéniben Kocsis Anna (11.D) az 51. helyen végzett. Vajda Balázs (12.A) a dicséretes 36. helyen futott be. Az V. korcsoportos fiú csapatunk a 43 csapatból a 20. helyen végzett. (Tagjai: Csordás Péter 10.A, Szirbik Bence 10.A, Gera Nándor 10.A, Béres Bálint 10.C, Novoszáth Tamás 9.M) A VI. korcsoportos fiú csapatunk ugyancsak 43 csapatból a 23. helyen végzett! A csapat tagjai: Gera Ádám 12.A, Vajda Balázs 12.A, Haracska Áron 12.A, Kakuszi Ádám 12.C. Gratulálunk a nagyszerű helytállásért! Örülünk, hogy két csapattal is ott lehettünk a Diákolimpia országos döntőjén!

Április 20-án Orosházán rendezték a 2013. évi Fekvenyomó Diákolimpiát, ahol iskolánk tanulói ismét győzedelmesen versenyezve az ország legeredményesebb iskolája címet szerezték meg, mindannyiunk örömére. 1. helyet szerzett: Pribus Nikolett, Gracza Sóti Fanni, Molnár Viktória, Dózsa Anna, Gulyás Gitta, Csúri Péter, Rébék Nagy Dávid, Bujdosó Beatrix, Szabados Ágota, Balázs Erika és Kiss Lilla. 2. helyet szerzett: Pataki Alexandra, Kálmán Kitti, Gasztány Vivien, Tóth Flóra, Bús Kitti. 3. helyet szerzett: Kovács Attila. 4. lett Kiss Cintia, 7. Herczeg László, 8. Ollai Bence, 9. Paskuj Sámuel. A Diákolimpia abszolút bajnoki dobogóján Szabados Ágota az 1., Balázs Erika pedig a 2. helyre léphetett fel.

MÁS!
2 hete a RAW Magyar Korosztályos Bajnokság ifi kategóriában 4 magyar bajnokunk állt a dobogó közepén! Kiss Cintia, Pribus Nikolett, Balázs Erika (új ifi rekorddal), Csúri Péter (új ifi rekorddal)

Első helyet szerzett lány röplabdacsapatunk a városi bajnokságon! Edzőjük Ducsai Géza tanár úr.

Bakó Tamás (11. B), Hegedűs Barnabás (11. A), Barna Dávid Attila (11. D) alkotta férfi tőrcsapatunk aranyérmet szerzett a Diákolimpián!

Aranyérmet szerzett Bálint Gergely 8. M osztályos tanuló a XI. Taekwondo Nemzetek Kupáján. Gratulálunk a nagyszerű eredményhez!

Nagyszerű játékkal, nemes küzdelemben 2. helyen végzett iskolánk V. korcsoportos fiú kosárlabda-csapata a Diákolimpia országos elődöntőjében. Felkészítő tanáruk, mesterük Wirth István tanár úr. Gratulálunk az eredményhez, a példamutató hozzáálláshoz!

Aranyérmet szerzett Sántha Blanka 9. C és Török Réka 11. A osztályos tanulónk a Gyorsasági Görkorcsolya Diákolimpia országos döntőjén. Versenyzőink váltóban is a dobogó tetejére állhattak.

Nagyszerű eredményeket értek el diákjaink az Atlétika Diákolimpia döntőjében. Kelemen Bence 11. D osztályos tanulónk a 800 méteres síkfutásban 5., Kocsis Anna 11. D osztályos tanulónk pedig a 400 méteres síkfutásban 6. helyezést ért el.

Kiváló eredményeket értek el gyorsasági görkorcsolyázóink az ausztriai Wörgl-ben megrendezett Európa KupánTörök Réka 11. A osztályos tanulónk a junior „A” korosztályban az 5000 méteres eliminációs versenyen 2., míg az 5000 méteres pontversenyben 3. helyezést ért el. Sántha Blanka a kadet korosztályban nagyszerű versenyzéssel az 5000 méteres pontversenyben a dobogó tetejére állhatott, a távonkénti összetett versenyben pedig az igen előkelő 2. helyen zárta a versenyt. Az egész éves versenyeredményeket figyelembe véve mindkét versenyző bekerült a magyar válogatott keretbe.