Testnevelés (2009-2010)

Erőemelés

A Vésztőn megrendezett Ifjúsági és Junior Magyar Bajnokságon Ducsai Géza tanár úr tanítványai ismét sikeresen szerepeltek. Magyar bajnok lett Bujdosó Brigitta (11.T), Szabó Márta (11.T) és Kovács Eszter  (12.D). A dobogó második fokára állhatott Rimavecz Rihárd (10.A).

A csehországi Pilsenben megrendezett I. Ifjúsági és junior fekvenyomó világbajnokságon az Arany János Tehetséggondozó Program 10. évfolyamos tanulója, Szabó Márta – a 67,5 kg-os súlycsoport ifjúsági nők kategóriában – VILÁGBAJNOK lett. Felkészítő tanára, edzője Ducsai Géza tanár úr.

Az Arany János Tehetséggondozó Program 11.T osztályos tanulója, Szabó Márta ifjúsági világbajnoki címet szerzett a 67.5 kg-os kategóriában a fekvenyomók egyesült államokbeli csúcstalálkozóján. Felkészítő tanára, edzője Ducsai Géza tanár úr.
A magyar szövetség pénteki közlése szerint Márti 85 kilót teljesített az erőemelés önállósult ágában kiírt eseményen, amelyen a felnőtteké mellett az ifjúsági és juniorkorúak világbajnoksága is zajlik a Texas állambeli Killeenben. (forrás: nemzetisport.hu)

Diákolimpia 2009-2010.
1. helyezett:
Dóczi Andrea, Balázs Erika, Bartos Blanka, Kiss Lilla, Szabó Márta
2. helyezett:
Hupp Bettina, Szabó Mónika, Klebik Aletta, Bujdosó Brigitta, Pásztor Barbara, Kovács Eszter, Kiss Botond

Kajak-kenu

Tóth Attila 11.D osztályos tanuló az idei versenyszezonban is nagyszerű eredményeket ért el a kajak-kenu sportágban. A győri Maraton Magyar Bajnokságon 15 km-es távon ezüstérmet, az Országos Diákolimpián aranyérmet szerzett. Ezt követően serdülő korosztályos versenyzőként részt vett az Ifjúsági Válogató Versenyeken, melyen 500 és 1000 méteren is kvalifikálta magát a július közepén Poznanban megrendezett Ifjúsági Európa-bajnokságra, ahol a rendkívül erős és nagy létszámú ifi mezőnyben az előkelő 4., illetve 5. helyezést érte el. Lengyelországból hazatérve a sukorói Magyar Bajnokságon két aranyéremmel és egy ezüsttel bizonyított. Mindezzel kivívta a jogot arra, hogy szeptember közepén a csehországi Racicében az Olimpiai Reménységek Versenyén egyéniben, valamint páros és négyes csapathajó vezérevezőseként képviselje magyar nemzeti színekben korosztályát.

ÚSZÁS

Siekresen szerepeltek tanulóink a Megyei Úszóversenyen.

A kategória:
6x50m-es fiú gyorsváltó II. helyezés
Tarnai László, Keresztúri Márton, Nagy Ádám, Poczik László, Gyulai Csongor, Dimovics Dániel
6x50m-es leány gyorsváltó II. helyezés
Tarnai Orsolya, Jernei Gabriella, Pásztor Ágnes, Mihálffy Eszter, Topal Leila, Schreiter Virág

100m gyorsúszás I. helyezett Árvai Dávid
4x50m-es fiú gyorsváltó I. helyezett Vincze Ákos, Maróti Dávid, Barna Richárd, Árvai Dávid
100m gyorsúszás II. helyezett Maróti Dávid
100m mellúszás III. helyezett Árvai Dávid
100m hátúszás III. helyezett Hézső Tamás

SPORTMÁSZÁS

Táborosi Ajnácska Réka 9.M osztályos tanulónk a Sportmászás Diákolimpia országos döntőjében az V. korcsoportban 2. helyezést ért el.

Tollaslabda

2. helyezést ért el Bálint Rebeka 10.C osztályos tanulónk a Tollaslabda Diákolimpia V. „B” korcsoport országos döntőjén.

Kosárlabda

Gimnáziumunk VI. korcsoportos kosárlabdacsapata a Diákolimpia országos elődöntőjében 3. helyezést ért el.
Gimnáziumunk V. korcsoportos fiú kosárlabdacsapata a Diákolimpia országos elődöntőjében 2. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Wirth István.

Úszás

Az úszás diákolimpia „B” országos döntőjében, a 4 x 50 m-es fiú gyorsváltónk 10. helyezést érte el. Tagjai: Árva DávidMaróti DávidBarna Richárd és Vincze Ákos.

Egyéniben, Árvai Dávid 100 m gyorson 9. helyezést, 100 m mellúszásban VinczeÁkos a 13. helyezést ért el.

Az úszás diákolimpia „A” országos döntőjében Vilbergson Viktor 200 m-es vegyesúszásban 5. helyezést ért el.

Kajak-kenu

Tóth Attila 11.D osztályos tanuló március első felében Bulgáriában, a Rodope hegységben, Kardzhali közelében edzőtáborozik csapatával és edzőjével, Kovács Lászlóval. Szorgalmasan, kemény edzésmunkával készülnek az idei kajakversenyek nagy megmérettetéseire. Hétvégén  a Kardzhalitól kb. 280 km-re lévő fővárosban, Szófiában tartották a bolgár ergométeres országos bajnokságot, ahova az edzőtáborozó magyar versenyzőket is meghívták. Attila a bolgár ifjúsági válogatottat is maga mögé utasítva aranyérmet szerzett

Futás

Megyei Mezei Futóversenyen a következő szép eredmények születtek:
Az V. korcsoportos fiú csapat ezüstérmes lett, így az országos döntőbe jutott. Tagjai: Tarnai László, Kovács Dénes, Balogh Gergő, Gera Ádám, Krokavecz Simon. Egyéniben Tarnai László megnyerte a versenyt, így ő ebben a számban is országos döntős. Kovács Dénes a 7. helyezett lett.
Az V. korcsoportos lánycsapat 4. helyezést ért el. Tagjai: Csatári Marianna, Hajdú Hanna, Vidovics Réka Topal Leila, Ondrik Imola. Egyéniben Topal Leila a dicséretes 8.helyen futott be. (Úszásban megyei 2.lett.)
A VI. korcsoportban a fiú egyéniben Vilbergson Viktor a 10. helyen ért célba. (Az országos úszó diákolimpián elért 5. helye után egy újabb nagyszerű eredmény!)
A lányok is dicséretesen szerepeltek. Szokol Mónika óriási harc végén a 3. helyen sprintelt be, míg Varga Réka 5. lett! Szokol Mónika

Kosárlabda Diákolimpia

Iskolánk V-VI. korcsoportos amatőr kosárlabdacsapata a nagyszerű 6. helyezést érte el a VIII. Amatőr Kosárlabda Diákolimpia döntőjében. Felkészítő tanáruk Wirth István tanár úr.

Tájfutás

Vajda Balázs 9.A osztályos tanulónk a 18 évesek között 5. helyezést ért el a Tájfutó Hosszútávú Országos Bajnokságon, Zalalövőn.

Triatlon

Tarnai László 10.A osztályos tanuló nagyszerű versenyévadot zárva elnyerte a 2009. év Triatlonosa kitüntető címet. 2009-ben minden versenyét megnyerve összesen 6 Magyar Bajnoki címet szerzett. Emellett Spanyolországban a szingapúri Ifjúsági Olimpia Európai Válogatóversenyén 65 versenyző közül 22. helyen végzett. (A korosztályában a 3. lett.) Laci a Duatlon Országos Diákolimpián is arany érmet szerzett.
Eredményei:
1. hely a Triatlon Magyar Bajnokságon – Fadd-Dombori (750 m úszás, 20 km kerékpár, 5 km futás)

1. hely az Aquatlon Magyar Bajnokságon – Balassagyarmat (5 km futás, 20 km kerékpár, 2,5 km futás)

1. hely a Duatlon Magyar Bajnokságon – Kaszó (5 km futás, 20 km kerékpár, 2,5 km futás)

1. hely a Duatlon Diákolimpián – Lakitelek (3 km futás, 12 km kerékpár, 1,5 km futás)

1. hely az Atlétika Magyar Bajnokságon – Budapest (4 x 1500 m váltófutás)

1. hely csapatban a Kismaratoni Országos Bajnokságon – Siófok (4 x 15 km futás)

Mezei Futóverseny

Mezei Futóverseny Országos döntőjében szép eredményeket értek el tanulóink! Az V. korcsoportos fiú csapatunk (tagjai Tarnai LászlóKrokavecz SimonBalogh GergőKovács DénesGera Ádám) a középmezőny elején végeztek, 34 csapatból a 15. helyet szerezték meg. Egyéniben Tarnai László a 110 indulóból a 10. helyen futott be. A lányoknál ugyancsak ennyi induló közül Szokol Mónika a32. helyezést érte el.

Nagyszerű eredményeket ért el Bartos Blanka a Fit-Kid országos versenyeken.