Matematika (2012-2013)

7. Herczeg József 11.M, Mike János, Schultz János

Matematika OKTV II. kategória

44. Kovács Ágnes 12.A, dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet
Kiemelkedően szerepeltek matekos diákjaink a XXII. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyen! A kilencedikesek között Gyulai-Nagy Szuzina 9. M osztályos tanulónk – 100%-os eredménnyel – I. díjat kapott. Felkészítő tanárai: Ábrahám Gábor és Tigyi István tanár úr. Ugyancsak I. díjas lett – a tizenegyedikesek között – Herczeg József (11. M, Schultz János, Mike János).  A tizedikesek versenyében Nagy-György Pál (10. M, Ábrahám Gábor, Schultz János) második díjat kapott. A végzős diákok versenyében munkájáért Szkalisity Ábel (12. M, Mike János, Ábrahám Gábor) dicséretet kapott.

Bátaszéki matematika verseny:
7. osztályosok: 3. hely: Szemerédi Levente
8. osztályosok: 1. hely: Williams Kada, 2. hely: Andó Angelika, 4. hely: Gál Hanna.

Varga Tamás matematika verseny (kb. 2500 induló évfolyamonként):
7. osztályosok: 5. hely: Szemerédi Levente, 10. hely: Gyulai-Nagy Dániel
8. osztályosok: 2. hely: Williams Kada, 4. hely: Lajkó Kálmán

Zrínyi országos matematika tesztverseny (kb. 5000 induló évfolyamonként):
7. osztályosok: 7. hely: Tóth Jenő, 23. hely: Szemerédi Levente
8. osztályosok: 1. hely: Williams Kada, 5. hely: Lajkó Kálmán, 17. hely: Kosztolányi Kata
9. osztályosok: 7. hely: Juhász Dániel, 8.hely: Regős Krisztina (9.M)
10. osztályosok: 9. hely: Nagy-György Pál (10.M)
11. osztályosok: 4. hely: Géczi Péter (11.M)

Eredményesen szerepeltek tanulóink a IX. Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaversenyen. A 7. osztályosok között  Szvetnik Ákos kiemelt 1. díjat nyert. Kassai LeventeMárki-Zay Anna és Kis Alexandra 1. díjat kapott. Szécsényi NándorTóth JenőVass Máté, Volford Anita 2. díjat,míg Grácin Ibolya és Gyulai-Nagy Dániel 3. díjat kaptakHarangozó Ákos pedig 4. díjat szerzett.

A 8. osztályosok között Williams Kada 1., Andó AngelikaLajkó Kálmán, Cseh Kristóf, Kosztolányi Kata és Kovács Kristóf díjat kapott.

Az előző évekhez hasonlóan eredményesen szerepeltek „aranyos” diákjaink az országos matematikaversenyükön. A kilencedikesek között Mucsi Mihály a 2., Vecseri Bence az 5., Peczanek Richárd pedig a 7. helyet szerezte meg. A tizedikesnél Szögi László 4., Répa Rebeka 11. lett.  A végzős diákok között Vidovics Réka 2., Pecznyik Viktória 5. helyezést ért el.

Mind a hetedikesek, mind a nyolcadikosok versenyét radnótis diák nyerte a Makkosházi Matematikaversenyen! A hetedik osztályosok között Lajkó Kálmán (felkészítő tanára Schultz János és Mike János tanár úr), a nyolcadik osztályosok között pedig Szemerédi Levente (felkészítő tanára Tigyi István) bizonyult a legjobbnak.Értékes helyezéseket szereztek matematikát szerető, értő diákjainak a Kenguru Matematikaversenyen.
8. évfolyam:
–   4. helyezett Lajkó Kálmán (8. M, felkészítő tanára Mike János, Schultz János)
– 11. helyezett Williams Kada (8. M)
– 14. helyezett Kosztolányi Kata (8. M)
9. évfolyam:
– 2. helyezett Regős Krisztina (9. M, Ábrahám Gábor, Tigyi István)
– 5. helyezett Tóth Gábor (9. A, Eckert Bernadett)
– 8. helyezett Juhász Dániel (9. A, Eckert Bernadett)10. évfolyam:
– 4. helyezett Nagy-György Pál (10. M, Ábrahám Gábor, Schultz János)11. évfolyam:
– 2. helyezett Herczeg József (11. M, Mike János, Schultz János) Ebben a tanévben is több tanulónk képviselte gimnáziumunkat az Arany Dániel Országos Matematikaverseny döntőjében.
9. évfolyam – I. kategória:
– dicséretet kapott Varga Petra 9. B osztályos tanuló, felkészítő tanára Mike János tanár úr.
9. évfolyam  – II. kategória:
– 2. díjat kapott Juhász Dániel (9. A, Eckert Bernadett)
9. évfolyam – III. kategória:
– 2. díjat kapott Gyulai-Nagy Szuzina (9. M, Ábrahám Gábor, Tigyi István)
– 1. dicséretet kapott Regős Krisztina (9. M, Ábrahám Gábor, Tigyi István)
– 2. dicséretet kapott Heinc Emília (9. M, Ábrahám Gábor, Tigyi István)10. évfolyam – III. kategória:
– 2. díjat kapott Nagy-György Pál (10. M, Ábrahám Gábor, Schultz János)
– dicséretet kapott Nagy-György Zoltán (10. M, Ábrahám Gábor, Schultz János) Kiemelkedő eredményeket értek el tanulóink a LI. Szőkefalvi-Nagy Gyula Matematikai Emlékversenyen. A kilencedikesek között két nyolcadik osztályos tanulónk, Lajkó Kálmán és Williams Kada szerezte meg az első helyet. Gyulai-Nagy Szuzina 2., Regős Krisztina és Széles Katalin 3. helyet szerzett, míg Andó AngelikaJuhász DánielKohlmann Dániel dicséretet kapott. A tizedikesek között Nagy-György Pál és Nagy-György Zoltán egyaránt 3. lett. Bereczki Zoltán, Szász Dániel Soma, Volford András és Márton Boldizsár pedig dicséretet kapott. A tizenegyedikesek versenyét Herczeg József nyerte meg. Dicséretet kapott Géczi Péter és Zsíros Ádám. A végzős diákoknál Mayer Péter 3. helyezést ért el.