Második nyelv (2010-2011)

Nagyszerű eredményeket értek el tanulóink a nyelvi OKTV döntőkön.
Olasz nyelv: 1. helyezett Kertai Nóra (12.C – Kocsis Andrea)
Német nyelv: 17. helyezett Gárdián Petra (12.C – Fényes Gertrúd)
Spanyol nyelv: 30. helyezett Magony Tímea (12.C – Balog Gábor)

Sikeresen szerepeltek iskolánk tanulói a Deák Ferenc Gimnázium által szervezett Megyei Fordítóversenyen.
Olasz nyelvből Kertai Nóra 1., Fürtön Sarolta 3. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Kocsis Andrea tanárnő. Spanyol nyelvből Sztoján Krisztina (felkészítője Szabó Helga Katalin) 3. helyezett lett.

A budapesti Móricz Zsigmond Gimnáziumban megrendezett Festival ‘d italiano 2011 olaszversenyen Kormányos Gergő (10.M) és Topal Leila (10.B) 2., Ungár Anikó (10.A) pedig 3. helyezést ért el az élőbeszéd kategóriában. Felkészítő tanáruk Dr. Róth Márton.

Sikeresen szerepeltek tanulóink a Megyei Idegen Nyelvi és Országismereti Versenyen.

1. helyezést ért el francia nyelvből Fábián Áron (10.D). Felkészítő tanára Bencsik Judit.
1. helyezést ért el olasz nyelvből Kis Melinda (13.T – Kocsis Andrea)
2. helyezést ért el olasz nyelvből Vastag Teodora (11.C – Szabó Helga Katalin)
2. helyezést ért el német nyelvből Hegedűs Csaba (12.A – Milosné Domokos Ilona)

A hódmezővásárhelyi Magyar-Francia Baráti Társaság megyei francia nyelvű szavalóversenyén a kilencedik évfolyamosok között 3. helyezést ért el Rostás Zsuzsanna 9.A osztályos tanuló. A tizedikesek között ugyancsak 3. lett Mészáros Ildikó 10.C osztályos tanulónk. Felkészítő tanáruk Bencsik Judit tanárnő.

Az Ókortudományi Társaság Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Versenyén kiemelt dicséretet kapott Németh Zsófia 10.B osztályos tanuló. Felkészítő tanára Dr. Jávor György tanár úr.

Krúdy Fordítóversenyen Hegedűs Csaba (12.A) német nyelvből 1., Kertai Nóra (12.C) francia nyelvből 2. helyezést ért el. Felkészítő tanáraik: Milosné Domokos Ilona és Bencsik Judit tanárnő.