Második nyelv (2009-2010)

Nagyszerű eredményeket értek el tanulóink a latin nyelv OKTV döntőjében. Dr. Jávor György tanár úr tanítványai közül Túri Zita Erzsébet (12.A) a kiemelkedő 2. helyezést érte el, Soós Kinga (12.C) pedig 15. lett.

4. helyezést ért el az olasz nyelvi OKTV döntőjén iskolánk 11.C osztályos tanulója Kertai Nóra. Felkészítő tanára Kocsis Andrea és Szabó Helga katalin.

Első helyezést ért el Kiss Melinda 12.T osztályos tanulónk a hétvégén megrendezett Olasz Fesztiválon, fordítás kategóriában. A középiskolások országos megmérettetésének Nyíregyháza adott otthont, ahol a gimnáziumunkat még Danyi Béla, Csányi Nikolett, Horváth Eszter és Vastag Teodóra képviselték. Élőbeszédben ezüstérmes lett Vastag Teodóra, aki fordításban dicséretet kapott, csakúgy mint Danyi Béla, aki szintén a fordításban jeleskedett. Ezekkel az eredményekkel iskolánk országos 4. helyezett lett, csupán 3 kéttannyelvű iskola előzte meg. A csapat felkészítő tanárai Kocsis Andrea és Szabó Helga Katalin tanárnők, valamint Róth Márton tanár úr voltak.

A Deák Ferenc Gimnázium Fordítóversenyén francia nyelvből Kancsár Ágnes 12.D, olasz nyelvből pedig Kertai Nóra 11.C osztályos tanuló ért el 2. helyezést. Felkészítő tanáraik: Vajdáné Sásdi Mercédes, illetve Kocsis Andrea tanárnő.

Nammou Ramon 12.C osztályos tanulónk 1. helyezést ért el Krúdy Városi Fordítóversenyen francia nylevből. Felkészítő tanára Bencsik Judit tanárnő.