Magyar (2013-2014)

21. helyezett Tóth Fruzsina Petra 12. D, Gortva Tamás

Magyar nyelv OKTV

10. helyezett Tóth Fruzsina Petra 12. D, Gortva Tamás

Eredményesen szerepeltek gimnáziumunk tanulói a „Szép Magyar Beszéd” verseny megyei fordulójában. Rudisch Ferenc 11. D osztályos tanulónk 2. helyezést ért el, s így bejutott az országos döntőbe. Tanára Gortva Tamás tanár úr. Kovács Boglárka (11. D) ugyanitt 6. helyezett lett. Felkészítő tanára Dr. Tóthné Wolf Anna tanárnő.

Sikeresen szerepeltek Vancsó Marianna tanárnő diákjai a Kárpát-medencei Baka István versmondó versenyen. Iskolánkat három diák (Angyal Mercédesz, Papos Martin, Buchholcz Katalin) képviselte. Eredményes szereplésének köszönhetően Angyal Mercédesz (10. D) és Papos Martin (10. B) bejutott a verseny döntőjébe.

Különdíjat kapott Szögi László Krisztián 11. T osztályos tanulónk a XXVIII. Petőfi Sándor Szavalóversenyen.

A hétvégén Győrött rendezték meg a 49. Kazinczy „Szép magyar beszéd” verseny Kárpát-medencei döntőjét, melyben Rudisch Ferenc 11. D osztályos tanulónk – kiemelkedő szóbeli és írásbeli teljesítményéért – Kazinczy-emlékérmet kapott. Felkészítő tanára: Gortva Tamás