Magyar (2011-2012)

Magyar nyelv OKTV

14. Turai Nikolett 12.C Vajdáné Sásdi Mercédes

Mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV

3. Mihálffy Eszter 12.D Békési EszterSebesi Viktória (10.A) az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny országos döntőjén 11. helyezést ért el. Kiváló szóbeli és írásbeli megoldásaiért a szakmai zsűri könyvjutalomban részesítette., Felkészítő tanára: Gortva Tamás tanár úr. Mihálffy Eszter, iskolánk 12. D osztályos tanulója sikeresen szerepelt a Magyar mese című pályázaton és A turul tolla című gyönyörű meséje megjelent A Kárpátok kincse című mesekönyvben. Különdíjban részesült Gera Laura 12.A osztályos tanulónk a Balatonfüred Város Önkormányzata és a Lóczy Lajos Gimnázium és Két Tanítási Nyelvű Idegenforgalmi Szakközépiskola által a Széchenyi István emlékére meghirdetett esszéíró pályázaton.December 3-án Győrött az Aranytoll Országos Helyesírási Versenyen Szekeres Szilvia (10. T) a kiváló 1. helyet, míg Hantosi Dóra (11. T) az előkelő 7. helyet szerezte meg. Felkészítő tanáraik: Békési Eszter és Gortva Tamás. Kiemelkedően szerepeltek a radnótis diákok az Implom József Helyesírási Verseny megyei döntőjében. 1. helyezést ért el, s így az országos döntőbe jutott Sebesi Viktória 10.A osztályos tanuló (Gortva Tamás tanár úr tanítványa). Legfőbb vetélytársa a 2. helyen végzett Szabados Ágota (10.B, tanára Mikecz Éva tanárnő) volt.
14. helyezést ért el Sebesi Viktória 10.A osztályos tanulónk az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny országos döntőjén. Felkészítő tanára Gortva Tamás tanár úr. Szépen szerepeltek tanulóink a Kazinczy Ferencről elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny Csongrád megyei döntőjében. Forró Tamás 12.D osztályos tanuló 3., Hegedűs Zsófia 11.C osztályos tanuló pedig 4. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Vancsó Marianna, illetve Dr. Tóthné Wolf Anna tanárnő. Harmadik helyezést ért el Mihálffy Eszter 12. D osztályos tanuló a mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV-n. Eredménye azért is dicséretes, mert olyan diáktársaival mérte össze tudását és felkészültségét, akik  tagozaton – sokkal magasabb óraszámban – tanulják ezt a tantárgyat. Felkészítő tanára: Békési Eszter.  Első helyezést ért el, s így az országos döntőbe jutott a Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny megyei fordulóján Williams Kada (7.M). Felkészítő tanára Dr. Róth Márton tanár úr.