Magyar (2010-2011)

magyar nyelv OKTV döntőjében 27. helyezést ért el Tót Krisztina 11.C osztályos tanuló. Felkészítő tanára Vajdáné Sádi Mercédes tanárnő.

Mihálffy Eszter 11.D osztályos tanuló 2. helyezést ért el az Édes Anyanyelvünk verseny megyei döntőjében. Felkészítő tanára Asztalos Magdolna tanárnő.

Az 1956-os forradalom tiszteletére a szolnoki Hild Viktor Városi Könyvtárban 14. alkalommal megrendezett országos szavalóversenyen nyolcadik helyezést ért el Kiss Gerda 13.T osztályos tanuló. Felkészítő tanára: Plugor Magor.

3. helyezést ért el az AJTP-s iskolák Aranytoll Helyesírási versenyén Szemerédi Katalin (11.T). Felkészítő tanára Vajdáné Sásdi Mercédes.

1. helyezést ért el, s ezzel jogot szerzett az országos döntőn való részvételre Szemerédi Katalin 11.T osztályos tanuló az Implom József Helyesírási Verseny megyei döntőjében. Felkészítő tanára Vajdáné Sásdi Mercédes.

Kiválóan szerepeltek iskolánk tanulói a nagyszalontai Arany János Művelődési Egyesület által megrendezett XVI. Arany János Vers- és Prózamondó Versenyén. A 9-10. évfolyamos diákok között Topal Leila (10.B), a 11-13. évfolyamos diákok között pedig Kiss Gerda (13.T) szerezte meg az első helyet. Felkészítő tanáruk Plugor Magor.

Sztoján Krisztina 12.D osztályos tanuló a Kazinczy Ferencről elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny Csongrád megyei döntőjének 2. helyezettjeként bejutott a hagyományosan Győrött megrendezésre kerülő országos döntőbe. Felkészítő tanára Dr. Tóthné Wolf Anna tanárnő és Dr. Róth Márton tanár úr. Ugyanezen a versenyen Hegedűs Zsófia (10.C) 5. helyezést ért el.

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny városi fordulóját megnyerve a megyei döntőbe jutott Gyulai-Nagy Szuzina 7.M osztályos tanuló. Felkészítő tanára Dr. Róth Márton.

Első helyezést ért el Kiss Gerda Zsuzsanna 13.T osztályos tanuló a Csongrád Megyei Középiskolás Ady Endre Vers- és Prózamondó Versenyen. Felkészítő tanára Plugor Magor tanár úr.

Sztoján Krisztina 12. D osztályos tanuló a Kazinczy Ferencről elnevezett „Szép Magyar Beszéd Verseny” Győrben megrendezett országos döntőjében különdíjat nyert. Felkészítő tanára: Dr. Tóthné Wolf Anna.

Martus Dorina 11.A osztályos tanuló 1. helyezést ért el „Az egy szoknya, egy nadrág” című pályázaton, vers kategóriában, „Uras város Márta lánya” című pályamunkájával.

Vecsey Dorottya 11.C osztályos tanuló a Juhász Gyula Vers- és prózamondó Verseny megyei versenyén az első három kiemelt versenyző között volt, így továbbjutott az országos döntőbe. Felkészítő tanára Vajdáné Sásdi Mercédes.

Az Arany János Tehetséggondozó Program XI. Művészeti Fesztiválján a 9.T osztály Heltai Gáspár fabuláiból készített produkciójával színház kategóriában elnyerte a fesztivál fődíját. (Felkészítő tanár: Békési Eszter). Két ezüst minősítést is hazahoztak diákjaink: Dávid Eszter prózaírás és Tóth Bence versírás kategóriában.