Magyar (2009-2010)

magyar nyelv OKTV döntőjében iskolánk 12.D osztályos tanulója Simon Emese Réka 25. helyezést ért el. Felkészítő tanára Vancsó Marianna.

Az „Édes Anyanyelvünk” Országos Nyelvhasználati Verseny megyei fordulóján a legjobb írásbeli teljesítményéért a zsűri különdíját kapta Simon Emese 12.D osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Vancsó Marianna tanárnő.

Az 1956-os forradalom tiszteletére a szolnoki Damjanich János Múzeumban 13. alkalommal megrendezett országos szavalóversenyen ötödik helyezést ért el és a Munkástanácsok különdíját kapta Sztoján Krisztina 11.D osztályos tanuló. Felkészítő tanárai: Plugor Magor és Fabulya Andrea

Szép eredményeket értek el iskolánk tanulói a Baka Isvtán Országos Esszépályázaton.

Különdíj – bronzfokozat:
  Pásztor Pálma 12.A
  Szűcs Kitti 11.D
  Szalai Flóra 11.D
  Szigecsán Gréta 11.M

Elismerő oklevelet kapott:
  Grama Izabella 10.A
  Martus Dorina 10.A
  Pigniczki Daniella Éva 10.B
  Sebők Mária 10.T

A Balassi Intézet Nemzeti Évfordulók Titkársága által a Magyar Nyelv Éve 2009 alkalmából meghirdetett „Hadarva írok – sms történetek” országos irodalmi és nyelvi pályázaton az ifjúsági kategóriában 2. helyezést ért el a 9.T osztály csapata  Mészáros Zsanett és Vecseri Csilla vezetésével.  Felkészítő tanáruk Békési Eszter tanárnő.

Sikeresen szerepeltek a radnótis tanulók az AJT Programban résztvevő diákok számára 9. alkalommal megrendezett Aranytoll Helyesírási Versenyen. A döntőben Szemerédi Katalin (10.T – Vajdáné Sásdi Mercédes) 3., Jámbor Krisztián (11.T – Dr. Tóthné Wolf Anna) pedig 5. helyezést ért el.

Az Implom József Helyesírási Verseny megyei fordulójában 2. helyezést ért el Békési Anikó 10.A osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Békési Eszter tanárnő.

A Fekete István születésének 110. évfordulájára meghirdetett „Simogatlak természet” irodalmi pályázaton 1. helyezést ért el Szabados Ágota, iskolánk 8.M osztályos tanulója.

XV. Nemzetközi Arany János Szavalóversenyen, Nagyszalontán Kiss Gerda 12.T osztályos tanuló 2. díjat nyert. Felkészítő tanára Plugor Magor tanárúr.

Négy radnótis csapat is bejutott a „Gyöngyök és gyémántok a kék Duna mentén” komplex műveltségi vetélkedő döntőjébe. Felkészítő tanáruk Bencsik Judit tanárnő.

A csapatok tagjai:
– Balázs Csenge, Végh Panna, Pálfi Lili, Gulyás Gitta (7.M)
– Makula Kata, Kincses Boglárka, Gusztány Vivien, Dózsa Anna (7.M)
– Csúri Péter, Kreiniker Tamás, Szűcs Norbert, Tóth Levente (8.M)
– Zsíros Szanna, Zoltán Éva, Varga-Dudás Zsófia, Vida Ágnes (8.M)

Bejutott az Arany János Magyar Nyelvi Verseny országos döntőjébe Szabados Ágnes 8.M osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Bencsik Judit.

Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny megyei fordulóján 1. helyezést ért el, s így az országos döntőbe jutott Szabados Ágota 8.M osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Bencsik Judit tanárnő.

A Tabán Általános Iskola által rendezett városi szavalóversenyen 1. helyezést ért el Vida Ágnes 8.M osztályos tanulónk. Ezzel a megyei fordulóba jutott.
Ágnes a megyei fordulóban is sikeresen szerepelt, hiszen az előkelő 2. helyet szerezte. Felkészítő tanára Bencsik Judit tanárnő.

4. helyezést ért el a Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny Kárpát-medencei döntőjében Szabados Sára 8.M osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Bencsik Judit tanárnő.

Békési Dóra (10.D) filmjét beválogatták a Pécsi Diákfilmfesztivál nyilvános vetítésre érdemes alkotásai közé. Segítője Békési Eszter tanárnő.

1. helyezést ért el a XXIV. Erkel Diákünnepen (EDÜ) Békési Dóra (10.D) Vágyak árnyékában című filmje. Ugyanitt Csányi Nikolett Parasztblues című filmjéért különdíjat kapott.

XXIV. Erkel Diákünnepeken Kopniczky Margarita fotó kategóriában 2. helyezést ért el.

1. helyezést ért el filmjével Balla Viktória (11.B) a Víz Világnapja alkalmából meghirdetett pályázaton.

4 helyezést ért el csapatunk a kecskeméti DISPUTA versenyen. A cspat tagjai: Balla Viktória (11.B), Martus Dorina (10.A), Marton Sándor (12.T). Felkészítő tanáruk Békési eszter tanárnő.